ПСЖ

play_arrow

Нејмар со иронична порака: Ви благодарам што ме лишивте од финалето

Фудбалерот на Пари Сен-Жермен беше незадоволен од судијата во полуфиналниот натпревар од Купот на Франција со Монпелје (2:2, на пенали 6:5).
Read more

Нејмар потврди дека ќе го продолжи договорот со ПСЖ

Напаѓачот на ПСЖ, Нејмар најави дека ќе го продолжи договорот со парискиот клуб.
Read more

Не е реално во еден тим да ги имате Меси, Нејмар и Мбапе

Фудбалерот на Барселона Лионел Меси во последно време сѐ повеќе го поврзуваат со Пари Сен Жермен откако минатото лето пропадна неговиот трансфер во Манчестер Сити.
Read more
play_arrow

ПСЖ парите од продажбата на Мбапе ќе ги потроши на неговата замена

Пари Сен Жермен се подготвува за заминувањето на Килијан Мбапе следното лето.
Read more
реклама

Шоферски дилеми: Дали смеете да прескокнувате брзини?

Read more

Никој не сака да работи како сточар, иако платите се и до 50.000 денари

Read more

Зошто Германците ќе ги климатизираат патиштата?

Read more

За ова гледаме Олимпијада: Со договор, две злата за скок во височина

Read more