Рафаел Надал

Европа никогаш посилна: Ноле, Рафа, Федерер и Мареј заедно против Светот

Најдобриот тенисер на сите времиња, Новак Ѓоковиќ, се приклучи на ѕвездениот тим на репрезентација на Европа, која ќе се соочи со остатокот од Светот на петтото издание на Лејвер купот од 23 до 25 септември во лондонската „О2“ арена, соопш
Read more

Дали повредата на Надал е лага: Шпанецот снимен за време на екстремен спорт

Славниот тенисер Рафаел Надал беше принуден да се повлече од Вимблдон поради повреда од скинат стомачен мускул од 7 милиметри.
Read more

Кирјос: Мечот со Надал ќе биде најгледан во историјата

Контроверзниот австралиски тенисер Ник Кирјос особено се радува на утрешниот дуел со Рафаел Надал, па го најави на помпезен начин.
Read more

Надал: Не знам дали ќе играм во полуфинале

Oткако се пласираше во полуфиналето на Вимблдон победувајќи со 3:6, 7:5, 3:6, 7:5, 7:6(4) против Американецот Тејлор Фриц во четвртфиналето, Рафаел Надал изјави дека не е сигурен дали в петок ќе може да игра прот
Read more

Надал: Не знаев дека може да се игра со позитивен тест на корона

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал се пласираше во второто коло на Вимблдон откако го победи Аргентинецот Франциско Серундоло со 3-1 во сетови (6:4.
Read more

Надал откри како се чувствува по третманот на стапалото

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал раскажа како се чувствува по зафатот на стапалото.
Read more

Надал: Сега не можам да играм толку многу натпревари како порано

Рафаел Надал објасни како се чувствува по мечот со Стен Вавринка на егзибицискиот турнир во тенискиот клуб „Харлингем“ во Лондон.
Read more

Шпански медиуми: Рафаел Надал ќе стане татко

Шпанскиот магазин Hola! објави дека славниот тенисер Рафаел Надал и неговата сопруга Марија Перело наскоро ќе станат родители.
Read more

Надал започна лечење на стапалото со радиотерапија

Два дена откако го освои победничкиот трофеј во Ролан Гарос, 36-годишниот тенисер Рафаел Надал го започна лекувањето на левото стапало со радиотерапија.
Read more

Гвардиола: Надал е најдобриот шпански спортист во историјата

Легендарниот шпански фудбалски тренер Пеп Гвардиола смета дека тенисерот Рафаел Надал е најдобриот шпански спортист во историјата.
Read more
play_arrow

Надал во спектакуларен меч го совлада Ѓоковиќ и го исфрли од Ролан Гарос

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал се пласира во полуфиналето на турнирот Ролан Гарос. Во спектакуларен меч успеа да го совлада Србинот Новак Ѓоковиќ со 3:1, по сетови 6:2, 4:6, 6:2 и 7:6 (7:4).
Read more

Надал: Секој меч може да ми биде последен

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал го сподели своето мислење за утрешниот четвртфинален меч на Ролан Гарос против Србинот Новак Ѓоковиќ.
Read more
реклама

Грците бесни на бојата на новите кошаркари: Ова не е наша репрезентација

Read more

Короната има нов симптом - заразените не се ни свесни дека е од вирусот

Read more

Ален Исламовиќ не се вика Ален, си го сменил името за подобра кариера

Read more

Цените на нафтата паднаа на најниско ниво од февруари

Read more