рак

Научници открија која храна го зголемува ризикот од рак

Научници од Сингапур неодамна открија загрижувачка врска помеѓу консумирањето одредени намирници и зголемениот ризик од рак.
Read more

Онколозите тврдат: Лекувањето на ракот е комерцијализирано и повеќе не е фокусирано на пациентите

Третманот за рак стана комерцијализиран и повеќе не е првенствено фокусиран на помагање на пациентите да живеат подолго, тврдат повеќе од 30 лекари и академици од целиот свет.
Read more

Лекари откриваат седум необични симптоми на рак

Ако најдете грутка во градата, сосема е јасно дека треба што поскоро да посетите лекар. Но, грутките не се единствениот знак што може да укаже на рак на дојка.
Read more
play_arrow

Само еден тест на крвта може да помогне во рано откривање на многу видови на рак

Раното откривање на ракот пред да се прошири низ телото може да спаси живот.
Read more

Вирус што го убива ракот за првпат тестиран на луѓе и покажува одлични резултати

Медицината секој ден сè повеќе напредува, а тоа го покажуваат истражувањата на научниците кои постојано доаѓаат до нови откритија.
Read more

Грчењето на мускулите може да биде предупредувачки знак за трите најчести типови на рак

Ракот е болест при која некои од клетките на телото растат неконтролирано и се шират на други делови од телото.
Read more
реклама

Се појави нов сој на коронавирусот

Read more

Хороскопски знаци на кои ќе им се смени среќата со парите во јули

Read more

Грција во сè поголеми проблеми поради масовниот туризам

Read more

Вреди да вклучите рерна: Најдобриот рецепт за крцкави печени компири

Read more