раскинување

Осум начини како да раскинете без да бидете идиот

Никогаш не е лесно да се раскине врска и најверојатно би дале сѐ само да го одбегнеме тој последен непријатен разговор.
Read more

Дали се плашите да излезете од врска во која не сте среќни?

Многу луѓе остануваат во врска од страв дека инаку ќе останат сами долго време, а можеби и до крајот на животот.
Read more

Пет знаци дека е време да раскинете

Кога ќе го ставите срцето некому на дланка и тој ќе прифати да го задржи, се чувствувате како да имате крилја и можете да прелетате над мориња и океани.
Read more

Колку време треба да помине за да го преболите раскинувањето?

Крајот на љубовната врска може да биде поразителен, а бројни научни студии докажаа дека скршеното срце е вистинска состојба која може да нè снајде.
Read more

Зошто многу луѓе по раскинување ја менуваат фризурата?

Дали некогаш сте размислувале да ја промените фризурата откако сте раскинале љубовна врска? Треба да знаете дека не сте единствените, тоа всушност е многу често емоционално искуство.
Read more

Најчестите грешки кои многумина ги прават по раскинување на врска

Кога ќе дојде крај на една врска најдобро е да се соземете и продолжите по својот пат. Страдањето и тагата се очекувани и нормални, особено ако вие сте оставената личност.
Read more

Како да знаете дали премногу рано сте влегле во нова врска по раскинувањето?

Непишаното правило дека времето на чекање до почнувањето на нова врска е „времето во кое сте биле во претходната врска поделено со 2“, очигледно не важи за сите.
Read more

Како да препознаете дека не сте ја преболеле старата љубов?

Раскинувањето може да биде многу болно и тешко, особено ако сте биле оставени ненадејно од партнерот и тешко е да се каже кога сте навистина подготвени да продолжите понатаму и да почнете нова врска.
Read more

Психолог открива кои се знаците дека вашата љубовна врска е завршена

Дали знаете да препознаете кога е време да ставите крај на љубовната врска? Овие неколку совети можат да ви помогнат во тоа.
Read more

Хороскопските знаци по раскинување: Бикот ќе ве блокира, Скорпијата буши гуми

Ниту еден пар не раскинува на ист начин.
Read more

Осум знаци што покажуваат дека е време да раскинете

Иако понекогаш е тешко да се откажеме од врска во која сме вложиле многу време и труд, понекогаш е подобро да раскинете отколку да останете во врска која не ве прави (по)среќни.
Read more

Зошто ви е тешко да го преболите раскинувањето?

Зошто ви е тешко да продолжите понатаму со животот после раскинувањето на врската, иако сте свесни дека тоа било најдоброто можно решение и исход?
Read more
реклама

Сурови до коска: Хороскопски знаци кои исчезнуваат без збор

Read more

Цвеќе кое е одлично против мувла, го чисти и воздухот, го препорачува и НАСА

Read more

Хачанов го советува Циципас: Ако сакаш да го победиш Ноле...

Read more

Камерите ги побија зборовите на Алвес - Шпанците детално го опишаа силувањето

Read more