Реал Мадрид

Модриќ стана капитен на Реал

Хрватскиот фудбалер Лука Модриќ (38) стана капитен на европскиот шампион Реал Мадрид, а негов заменик е шпанскиот репрезентативец Дани Карвахал, соопшти во средата претставник на клубот.
Read more
play_arrow

Мбапе претставен пред преполн „Бернабеу“

Францускиот фудбалер Килјан Мбапе и официјално беше промовиран како нов играч на Реал Мадрид пред полн „Сантјаго Бернабеу“.
Read more

Мбапе ја доби „деветката“ на Бензема во Реал

Европскиот првак Реал Мадрид го претстави дресот на најголемото летно засилување Килјан Мбапе, со бројот девет на грбот, кој е пуштен во продажба.
Read more

Реал прави преседан: Ќе одбие да игра на Светското клупско првенство

Тренерот на Реал Мадрид, Карло Анчелоти, во интервју за Il Giornale најави дека Реал Мадрид ќе одбие да учествува на Светското клупско првенство откако неодамна по 15-ти пат стана европски првак.
Read more

Меси: Реал е најдобар според резултатите, не и според квалитетот на играта

Легендата на Барселона, Лионел Меси, даде изјава која нема да им се допадне на навивачите од Блауграна.
Read more
play_arrow

Вечерва е финалето во ЛШ: Реал апсолутен фаворит, Борусија подготвена за сензација

Повеќе од возбудливата сезона во Лигата на шампионите полека се ближи кон крајот и ќе заврши вечерва во 90 минути фудбал на легендарниот „Вембли“, каде за титулата нов европски првак ќе одлучуваат Борусија Дортмунд и Реал Мадрид.
Read more
play_arrow

Крос емотивно се збогува со Реал: Бев силен, но едно ме дотолчи

Тони Крос го одигра својот последен натпревар во клупската кариера.
Read more

Од светото тројство на Реал остана само Модриќ: Што ќе прави Анчелоти?

Тони Крос вчера потврди дека ќе се збогува со Реал Мадрид по оваа сезона, а од фудбалот по Европското првенство.
Read more

Модриќ и наредната сезона ќе игра за Реал

Лука Модриќ и наредната сезона ќе го носи дресот на Реал Мадрид, тврди Mundo Deportivo.
Read more

Кога ќе се знае судбината на Модриќ во Реал?

Лука Модриќ (38) има само месец и половина од договорот со Реал, а клубот сè уште не му понудил продолжување.
Read more

Подготвени за нов спектакл? Реал и Баерн вечерва на мегдан за финале

Вечерва ќе го дознаеме името на вториот финалист од оваа сезона во Лигата на шампионите, а против Борусија во Лондон ќе истрча Реал Мадрид или Баерн.
Read more

Шампионската титула на Реал ќе му биде врачена зад затворени врати

Кралската фудбалска федерација на Шпанија не го прифати барањето на Реал Мадрид 36. шампионска титула да им биде врачена по натпреварот со Алавес на 14 мај.
Read more
реклама

Експертите предупредуваат: Летниот одмор на Медитеранот може да стане опасен по здравјето

Read more

Доаѓа невреме: Пороен дожд и грмежи, силен ветер и град попладнево ќе ја зафатат Македонија

Read more

Историски резил во францускиот парламент

Read more

5 симптоми кои укажуваат на проблеми со црниот дроб

Read more