Реал Мадрид

Анчелоти: Реал ќе ми биде последниот клуб во тренерската кариера

Тренерот на Реал Мадрид, Карло Анчелоти, изјави дека мадридскиот клуб ќе биде последен во неговата тренерска кариера.
Read more

Роналдо се враќа во Реал поради Лигата на шампионите?

Португалскиот репрезентативец и играч на Манчестер Јунајтед, Кристијано Роналдо, би можел да се врати во Реал Мадрид за следната сезона да игра во Лигата на шампионите, тврди шпанскиот спортски весник Marca.
Read more

Емотивниот Марсело во солзи се прости од Реал: Ќе кажам нешто што никогаш не сум го кажал

Марсело денеска на церемонија полна со емоции се прости од Реал Мадрид каде играше последните 15 години.
Read more
play_arrow

Модриќ „откачи“ во соблекувалната на Реал: Брате, амејзинг!

Карим Бензема ги постигна трите гола за Реал Мадрид во синоќешната победа над ПСЖ, но еден од хероите на веч
Read more

Со потписот за Барса Обамејанг го прекрши ветувањето кон дедо му

Пјер-Емерик Обамејанг денеска стана фудбалер на Барселона и на тој начин го погази зборот што му го дал на својот дедо во 2014 година.
Read more

Marca: Најскапото промашување во историјата на Реал пред нереална понуда

„Кралскиот клуб“ направи грешка кога го купи, па сега можеби ќе си врати дел од парите назад.
Read more
play_arrow

Реал собира уште 255 милиони евра за да го комплетира Сантјаго Бернабеу

Шпанскиот фудбалски шампион Реал Мадрид планира да собере дополнителни 225 милиони евра во заеми за да го заврши реновирањето на стадионот „Сантјаго Бернабеу“, а конечната одлука ќе биде донесена на собранието на
Read more

Реал понуди 160 милиони евра за Мбапе, ПСЖ одби

Read more
play_arrow

Реал ја победи Барселона и се искачи на врвот во Ла Лига

Реал Мадрид вчеравечер ја победи Барселона со 2:1 во дербито од 30. коло на Шпанското фудбалско првенство.
Read more

Шпанска серија: Агентот на Рамос се натега со Реал за милион евра

Договорот на Серхио Рамос со Реал Мадрид истекува летово и продолжувањето на уште една година требаше да биде формалност.
Read more

Шокантна изјава на Зидан: Бензема е најдобриот француски напаѓач на сите времиња

Пред легенди како Анри, Трезеге, Фонтен и Папен, за Зинедин Зидан најдобриот француски напаѓач е Карим Бензема, играч кој никогаш не ја ни гледал Франција како негова земја.
Read more

Ернандес: Не можам ни да замислам да се вратам во Реал

Францускиот латерален дефанзивец нема планови да се врати на „Сантјаго Бернабеу“ откако по блескавите партии за Милан интересот за него се зголемува.
Read more
реклама

Пет застрашувачки пророштва на Баба Ванѓа за 2023 година

Read more

Приватните превозници во петок ќе го блокираат Скопје со 200 автобуси

Read more

Дали беше паметно да оживееме древни вируси од сибирскиот вечен мраз?

Read more

Како киселата зелка го чува имунитетот?

Read more