Реал Мадрид

Двајца играчи на Реал побарале да не шутираат пенал, едниот се плашел од Едерсон

Фудбалерите на Реал Мадрид синоќа на стадионот „Етихад“ го елиминираа Манчестер Сити од Лигата на шампионите, откако по подобро изведување пенали се пласираа во полуфиналето.
Read more

Реал Мадрид прави револуционерна промена со новите дресови

Неовластено беа објавени дизајнот и боите на дресовите на Реал за следната сезона.
Read more

Заедно со Мбапе, од ПСЖ летово во Реал доаѓа и Мбапе помладиот

Сагата за заминувањето на Килјан Мбапе од ПСЖ и неговиот трансфер во Реал Мадрид се чини дека конечно заврши и тој од 1 јули ќе стане нов играч на Кралскиот клуб.
Read more
play_arrow

Скандал, скандал, скандал: Дали судијата го оштети Реал против Валенсија?

Реал Мадрид успеа да се врати по 0:2 против Валенсија во вчерашниот натпревар од 27. коло на шпанскиот шампионат и длабоко во судиското надополнување да го постигне третиот гол, во тој момент вреден победа.
Read more

Реал потпиша договор со 16-годишниот син на починатиот Рејес

Хосе Антонио Рејес Лопес, 16-годишниот син на починатиот поранешен играч на шпанската репрезентација, го потпиша својот прв договор со Реал Мадрид. Тој пред само неколку дена го прослави својот 16-ти роденден.
Read more
play_arrow

Барселона му нанесе тежок пораз на Реал во Далас

Барселона го победи својот најголем ривал Реал Мадрид со 3:0 во пријателскиот натпревар одигран синоќа во Далас.
Read more

Модриќ на рапорт во Реал, ќе биде замена за двојно помлад вундеркинд

Уредникот на Marca го напиша она што веќе го објави германски Bild - Лука Модриќ (37) бил поканет на состанок во Реал. Таму Модриќ го она што најмалку сакал.
Read more

Реал ќе потроши 200 милиони за наследниците на Крос и Модриќ

Фудбалскиот клуб Реал Мадрид напорно работи на засилувања пред сезоната 2023/24.
Read more
play_arrow
filter

Никој како Реал Мадрид!

Фудбалерите на Реал го освоија Светското клупско првенство откако синоќа во финалето одиграно на стадионот Мулај Абдалах во Рабат го совладаа Ал Хилал со 5:3.
Read more
play_arrow

Шпанската федерација му се извини на Реал за поништениот регуларен гол на Алаба

Реал Мадрид го победи Елче со 3:0 во 10. коло од Примера, но натпреварот го одбележаа и два поништени гола.
Read more

Реал сака да организира меч Федерер – Надал на обновениот Бернабеу

Реал Мадрид сака да организира натпревар помеѓу Роџер Федерер и Рафаел Надал на реновираниот стадион „Сантjаго Бернабеу“.
Read more

Чии дресови се најпродавани во фан шоповите на Реал Мадрид?

Реал Мадрид минатата сезона ги освои Лигата на шампионите и шпанската лига, а мадридска Marca сега откри чии дресови најмногу се купувале во фан шоповите на Реал.
Read more
реклама

Чистка во Грција: Панично се собираат чадори и маси од плажите

Read more

Убиен 31-годишен припадник на АРМ по приватна расправија

Read more

Земјотрес во Скопје

Read more

По 14 години изградба Путин го отвори автопатот меѓу Москва и Санкт Петербург

Read more