реално шоу

Почна снимањето на реалното шоу Squid Game – натпреварувач изнесен на носилки

Смртоносната игра што го излуди светот во серијата Squid Game стана реалност - на напуштен аеродром во Велика Британија се играше „црвено светло, зелено светло“ со 456 учесници од целиот свет, а последиците за не
Read more

Хороскопски знаци во реално шоу: Кого би го сакал народот, а кој би победил?

Астрологијата открива кои знаци најверојатно ќе ги сретнете во реалните шоуа.
Read more

Netflix најави реално шоу засновано на „Squid Game“ со награда од 4,56 милиони долари

Netflix одбира учесници за реално натпреварувачко ТВ-шоу засновано на нивната најпопуларна серија на сите времиња – „Squid Game“.
Read more

Ново реално шоу, главна награда – лет во вселената

Се подготвува реално шоу во кое ќе се бараат вљубеници во вселената низ целиот свет, а победникот ќе освои патување до Меѓународната вселенска станица.
Read more
реклама

Два знака од Зодијакот цел јуни ќе имаат поволен финансиски период

Read more

Скандалозно исфрлен фоторепортер од Ролан Гарос

Read more

За една ноќ во Скопје 13 уапсени поради поседување дрога, меѓу нив и малолетник

Read more

Како се снимаше Lord of the Rings

Read more