рецепт

play_arrow

Печен карфиол со слатко-лут прелив

Ако сте обожаватели на карфиол, ви го препорачуваме овој рецепт. испечете го, па прелијте го со ароматичен прелив.
Read more

Евтино, а вкусно: Макарони со компири и сланина

Ова евтино јадење со компири и сланина е толку вкусно што сите ќе бараат набрзо повторно да го направите, а совршената комбинација на состојките го прави едноставно неодоливо.
Read more
play_arrow

Лажна пица од зелка и компири место тесто

Лажна пица од зелка и компири е неочекувано добра комбинација која ќе ви се допадне на прв залак. Се служи со сос од мајонез и павлака.
Read more
play_arrow

Рецепт на денот: Бакалар со леблебии и чери домати

Доаѓа сезоната на слави, а ова е совршен рецепт за риба ако имате посна слава, но и ако сакате да јадете риба било кој ден.
Read more
play_arrow

Гарнир за гурмани: Пржени компири со печурки, кромид и бабури

Пропржете компири, печурки и пиперки и направете вкусна вечера за целото семејство. Може да ви послужи и како гарнир за месо за ручек.
Read more

Домашна пица на српски начин - со сланина и кисели краставички

Пицата е едно од омилените јадења во целиот свет. Ви предлагаме да го пробате овој рецепт од соседна Србија за малку необична пица со сланина и кисели краставички.
Read more

Пилешки стек во ароматичен сос од домати, павлака и пармезан

Моментално ова е најпопуларниот рецепт на социјалните мрежи. Со оглед на состојките, делува навистина вкусно и треба да се проба.
Read more
play_arrow

Рибна чорба на португалски начин со риба по желба

Вистинско време е да направите и пробате португалска рибна чорба со бело вино. Се служи со големи парчиња риба, па може да биде и самостоен оброк.
Read more

Рецепт на денот: Богато и сочно гурманско грне

Направете гурманско грне со сочно месо и компири, рецепт за супер ручек што ќе го сака целото семејство, а практично сам се подготвува.
Read more

Најлесниот рецепт досега: Пица од тортиља, готова за само 10 минути

Ви се јаде пица, не сакате да порачате, а не сте расположени сами да си замесите тесто? Постои брз и лесен начин да ја исполните вашата желба - направете ја на тортиља.
Read more
play_arrow

Грашок во бешамел сос - ќе им се допадне и на најпребирливите

Грашокот во бешамел сос може да се подготви за 15 минути, а одлично оди како прилог со месо.
Read more
play_arrow

За гурмани: Филе мињон како од ресторан

Филе мињон е меко месо, а неговата подготовка е многу едноставна. Направете ароматичен сос и вкусниот ручек е подготвен.
Read more
реклама

Ослиќ – како влијае на организмот најпопуларната славска риба?

Read more

Добитник на лото се откажа од 37 милиони евра, причината е потресна

Read more

5 хороскопски парови кои ќе се заљубат во 2024 година

Read more

Прашање за ракија на британскиот „Милионер“ што само мама знае да го одговори

Read more