redmi

Бидете најбрзи и искористете ја одличната понуда

Бидете меѓу првите кои ќе ја искористат одличната понуда и на време ќе го обезбедат својот нов мобилен телефон од Redmi Note 13 серијата по специјални цени во периодот од 24 дo 28 j
Read more
filter

Xiaomi ги претстави Redmi Note 13, 13 Pro и 13 Pro+

Подбрендот на Xiaomi, Redmi, официјално претстави три нови паметни телефони, имено Redmi Note 13, Redmi Note 13 Pro и Redmi Note 13+.
Read more
filter

Redmi K60 Ultra е новиот член на семејството K60

Во декември минатата година, Xiaomi ја претстави серијата Redmi K60, која се состоеше од три модели, Redmi K60, Redmi K60E и Redmi K60 Pro, а сега им се придружи и четврти член од семејството.
Read more
play_arrow

Redmi покажа како полни батерија од 0 до 100% за помалку од пет минути

Redmi ја претстави новата технологија за полнење телефон само четири месеци откако стана првиот бренд што нуди брзина на полнење од 200 W.
Read more
play_arrow

Redmi K60 и K60 Pro: Дали е ова прв поглед на Poco F5?

Серијата смартфони Redmi K е добро позната по одличните спецификации, но и по одличната цена, а познато е и дека уредите на Poco често го позајмуваат нејзиниот дизајн.
Read more

Гејмерскиот Redmi K50 е ѕвер од телефон - ја полни батеријата за 17 минути

Xiaomi одржа настан на кој го претстави Redmi K50 Gaming Phone.
Read more

Серијата Redmi Note 11 ќе биде претставена на 28 октомври

Подбрендот Redmi на Xiaomi потврди дека ќе ја претстави серијата паметни телефони Note 11 на 28 месецов.
Read more
filter

Redmi за 1 минута продаде 100.000 примероци од смартфонот K40 Gaming

Брендот на Xiaomi минатата недела го претстави својот нов смартфон K40 Gaming наменет за гејмери, а побарувачката за овој смартфон е голема.
Read more

Redmi наскоро ќе го претстави новиот гејмерски смартфон

Брендот Redmi објави неколку детали за својот нов гејмерски смартфон.
Read more

Новиот Redmi Note 10 ќе има камера од 108 MP

За претстојниот смартфон Redmi Note 10 кружат гласини веќе некое време, а сега се објавени некои детали.
Read more
реклама

Како правилно се чисти чергичето пред врата?

Read more

Лекар советува каков чај да пиете за намалување на крвниот притисок

Read more

Скопје за време на Прва светска војна

Read more

Вучиќ: Вечерва ставив крај на кариерата

Read more