redmi

play_arrow

Redmi покажа како полни батерија од 0 до 100% за помалку од пет минути

Redmi ја претстави новата технологија за полнење телефон само четири месеци откако стана првиот бренд што нуди брзина на полнење од 200 W.
Read more
play_arrow

Redmi K60 и K60 Pro: Дали е ова прв поглед на Poco F5?

Серијата смартфони Redmi K е добро позната по одличните спецификации, но и по одличната цена, а познато е и дека уредите на Poco често го позајмуваат нејзиниот дизајн.
Read more

Гејмерскиот Redmi K50 е ѕвер од телефон - ја полни батеријата за 17 минути

Xiaomi одржа настан на кој го претстави Redmi K50 Gaming Phone.
Read more

Серијата Redmi Note 11 ќе биде претставена на 28 октомври

Подбрендот Redmi на Xiaomi потврди дека ќе ја претстави серијата паметни телефони Note 11 на 28 месецов.
Read more
filter

Redmi за 1 минута продаде 100.000 примероци од смартфонот K40 Gaming

Брендот на Xiaomi минатата недела го претстави својот нов смартфон K40 Gaming наменет за гејмери, а побарувачката за овој смартфон е голема.
Read more

Redmi наскоро ќе го претстави новиот гејмерски смартфон

Брендот Redmi објави неколку детали за својот нов гејмерски смартфон.
Read more

Новиот Redmi Note 10 ќе има камера од 108 MP

За претстојниот смартфон Redmi Note 10 кружат гласини веќе некое време, а сега се објавени некои детали.
Read more
реклама

Олово, кадмиум и арсен се пронајдени во домат и крставица на македонскиот пазар

Read more

Протече нов нацрт договор од СЗО:„Светот мора да се подготви за нова уште посмртоносна пандемија“

Read more

Трагична несреќа кај Штип со три загинати лица

Read more

Цели семејства од Македонија одат на сезонска работа во Хрватска

Read more