реклама

play_arrow

Меси во најновата реклама изведе спектакуларен трик

Фудбалерот на Барселона, Лео Меси овие денови снимаше нова реклама за Pepsi, а во неа изведе спектакуларен трик.
Read more
play_arrow

Првпат на реклама: Вака изгледаат градите на жените кои дојат

Секоја година, компаниите трошат милиони долари за реклами од 30 секунди што се емитуваат за време на доделувањата на Оскарите или Златните глобуси, кога голем дел од светот е залепен за екраните.
Read more
реклама

Шоферски дилеми: Дали смеете да прескокнувате брзини?

Read more

Никој не сака да работи како сточар, иако платите се и до 50.000 денари

Read more

Зошто Германците ќе ги климатизираат патиштата?

Read more

За два дена, на Гренланд се стопи доволно мраз за да ја потопи Флорида

Read more