Ричард Бренсон

play_arrow

Милијардерот Ричард Бренсон го претстави најновиот вселенски брод VSS Imagine

Бизнисменот Ричард Бренсон го претстави VSS Imagine, најновиот вселенски брод на компанијата Virgin Galactic.
Read more
play_arrow

Превоз на иднината: Првите луѓе кои патуваа со Virgin Hyperloop

За првпат двајца патници патуваа со Virgin Hyperloop капсула која се движи со помош на магнетска левитација и брзина од 172 км/ч.
Read more
реклама

Ги забележавте ли синоќа светлечките објекти на небото?

Read more

Четири хороскопски знаци на кои мај им носи среќа во љубовта

Read more

За да ја задоволи сопругата, Србин направи куќа која се врти

Read more

Нема начин да се спречи удар од голем астероид

Read more