РК Металург

Металург обезбеди пласман во групната фаза од Европската лига

Ракометниот клуб Металург обезбеди пласман во групната фаза од Европската лига иако вечерва во вториот меѓусебен дуел загуби од швајцарски Кринс со 22:21 (12:11) во натпревар кој беше неизвесен од почетокот до крајот.
Read more

Кастратовиќ по денешната жрепка: Го посакувавме Кринс, фаворити сме

Ракометниот клуб Металург по денешната жрепка во Виена за противник во второто квалификациско коло на Лига Европа го доби тимот на Кринс од Луцерн.
Read more

Европска Лига: Пелистер директно во групите, Металург и Бутел во квалификации

Македонија ќе има три претставника во ребрендираното континентално ракометно натпреварување од кои еден со загарантирано учество и два кои преку квалификациите ќе се борат за место.
Read more
реклама

Долго чувана тајна: Србите погодиле и втор F-117 за време на бомбардирањето на НАТО

Read more

Ноќеска регистриран земјотрес во скопското епицентрално подрачје

Read more

Непознат објект прелета покрај Земјата, научниците не знаат што е

Read more

Кинески виролог предупредува: Нови видови коронавирус се закана за луѓето

Read more