РК Пелистер

Пелистер е меѓу 12-те клубови кои побарале вајлд карта за Лигата на шампиони

Европската ракометна федерација (ЕХФ), го објави списокот на клубови кои се во конкуренција за настап во Лигата на шампионите во сезоната 2024/2025.
Read more

Вардар го доби дербито против Еурофарм Пелистер, блескаше голманот Томовски

Вардар 1961 го победи Еурофарм Пелистер со 24:20 (12:11) во 8. коло од Супер лигата. Со овој триумф „Црвено-црните“ останаа во шампионската трка на табелата и сега имаат два бода помалку од најголемиот ривал.
Read more

Еурофарм Пелистер во групата на смртта во ЛШ: Кјелце, Кил, ПСЖ…

Македонскиот ракометен првак Еуфорарм Пелистер ги доби противниците за групната фаза од Лигата на шампионите.
Read more

Еурофарм Пелистер се избори за Ф4 во СЕХА лигата

Македонскиот ракометен претставник Еурофарм Пелистер со нов убедлив триумф (26:36) над Татран обезбеди пласман на завршниот Ф4 турнир во регионалната СЕХА лига.
Read more

РФМ парично ги казни Вардар и Пелистер, црвено-црните два натпревара ќе играат без публика

Дисциплинската комисија при Ракометната федерација на Македонија (РФМ), ги казни Вардар и Еурофарм Пелистер за инцидентите што ги предизвикаа навивачите на неодамнешното дерби.
Read more

Вардар: За инцидентот се виновни Чкембари, Пелистер да ја плати штетата

Read more

Александар Јовиќ е нов тренер на Еурофарм Пелистер

Ракометниот клуб Еурофарм Пелистер вечерва соопшти дека за нов тренер на клубот е избран Александар Јовиќ, додека за нов стручен тим-менаџер е назначен Звонко Шундовски. 
Read more

Српскиот репрезентативец Стевановиќ нов ракометар на Еурофарм Пелистер

Македонскиот ракометен вицешампион Еурофарм Пелистер ги засили своите редови за продолжението на сезоната во домашното првенство и настапите на меѓународната сцена ангажирајќи го денеска репрезентативецот на Србија, Дарко Стевановиќ.
Read more

Еурофарм Пелистер победник на 50. Струшки ракометен турнир

Екипата на Еурофарм Пелистер го освои 13. трофеј на Струшкиот ракометен турнир, израмнувајќи се со Вардар со ист број на титули, откако синоќа го совлада тимот на Цеље.
Read more
play_arrow

Лесјак и Дејвис промовирани во нови ракометари на Еурофарм Пелистер

Македонскиот ракометен вицешампион Еурофарм Пелистер денеска ги претстави словенечкиот голман Урбан Лесјак и португалскиот среден бек Вилсон Дејвис за свои нови засилувања.
Read more

Еурофарм Пелистер со победа во Белград ја почна новата СЕХА сезона

Ракометарите на Еурофарм Пелистер успешно ја почнаа новата сезона во регионалната СЕХА лига. Битолчани вечерва славеа победа на гостувањето во Белград против Партизан со 25:23.
Read more

Возбудливо ракометно реми на дербито во Битола

Пелистер и Вардар прикажаа одлична ракометна претстава на големото дерби во Битола кое на крајот заврши со поделба на бодовите.
Read more
реклама

Експертите предупредуваат: Летниот одмор на Медитеранот може да стане опасен по здравјето

Read more

Доаѓа невреме: Пороен дожд и грмежи, силен ветер и град попладнево ќе ја зафатат Македонија

Read more

5 симптоми кои укажуваат на проблеми со црниот дроб

Read more

Историски резил во францускиот парламент

Read more