РК Вардар

Вардар го доби дербито против Еурофарм Пелистер, блескаше голманот Томовски

Вардар 1961 го победи Еурофарм Пелистер со 24:20 (12:11) во 8. коло од Супер лигата. Со овој триумф „Црвено-црните“ останаа во шампионската трка на табелата и сега имаат два бода помалку од најголемиот ривал.
Read more

Вардар и вторпат подобар од Војводина за Ф4 во СЕХА лигата

Вардар имаше лошо прво полувреме, но успеа и по вторпат да ја совлада Војводина, овојпат со 32:26 за да се пласира на Фајнал фор турнирот на регионалната СЕХА лига, приклучувајќи му се на Еурофарм Пелистер, кој со две победи го елиминираа
Read more

РФМ парично ги казни Вардар и Пелистер, црвено-црните два натпревара ќе играат без публика

Дисциплинската комисија при Ракометната федерација на Македонија (РФМ), ги казни Вардар и Еурофарм Пелистер за инцидентите што ги предизвикаа навивачите на неодамнешното дерби.
Read more

Вардар покажа надмоќ против Војводина и направи чекор кон Ф4 во СЕХА

Македонскиот првак Вардар оствари убедлив триумф од 38:25 над Војводина во првиот меч од четвртфиналето на СЕХА лигата.
Read more

Вардар: За инцидентот се виновни Чкембари, Пелистер да ја плати штетата

Read more
play_arrow

Дејан Манасков нов ракометар на Вардар 1961

Долгогодишниот македонски репрезентативец Дејан Манасков ги засили редовите на актуелниот шампион Вардар 1961 и се врати во „Црвено-црниот“ дрес по пауза од шест години.
Read more

Црногорецот Добрковиќ нов ракометар на Вардар 1961

Црногорскиот кадетски репрезентативец Андреј Добрковиќ (18) е нов член на Вардар 1961, соопшти попладнево македонскиот ракометен првак.
Read more

РК Вардар: Понудивме банкарска гаранција, но ЕХФ не ја прифати и нѐ исклучи од ЛШ

Македонскиот ракометен првак Вардар, кој вчера и официјално беше исклучен од Лигата на шампионите, преку соопштение ја објасни новонастанатата ситуација и причините поради кои е дојдено до неа.
Read more

Вардар исфрлен од ЛШ поради неисполнети финансиски обврски

Read more

„Балканхендбол“: ЕХФ ќе го исфрли Вардар од Лигата на шампионите

Read more

Јубилејна 15-та ракометна титула за Вардар

Ракометарите на Вардар 1961 ја одбранија домашната титула, откако попладнево во својот завршен натпревар сезонава во македонската Суперлига го совладаа Тиквеш на домашен терен со 37:25 (18:10) во салата „Јане Сандански“ во Скопје.
Read more

Русинот Павел Андреев е нов ракометар на Вардар

Македонскиот ракометен шампион Вардар денес објави за ангажман на рускиот интернационалец Павел Андреев кој доаѓа од тимот на Чеховски Медведи.
Read more
реклама

3 симптоми на недостаток на витамин Б12 што се забележуваат при јадење

Read more

Кардиолозите открија кој протеин е најдобар за здравјето на срцето

Read more

5 најчести грешки кога правите пица дома

Read more

Како настанува нафтата? 5 факти што секој треба да ги знае

Read more