РК Вардар

Русинот Павел Андреев е нов ракометар на Вардар

Македонскиот ракометен шампион Вардар денес објави за ангажман на рускиот интернационалец Павел Андреев кој доаѓа од тимот на Чеховски Медведи.
Read more

Божо Анѓелиќ е ново засилување на Вардар 1961

Read more

Вардар со службена победа над Мешков оди во осминафиналето од ЛШ

Македонскиот ракометен првак Вардар 1961 официјално обезбеди место во осминафиналето на Лигата на шампиони, откако Европската ракометна федерација денеска му додели службена победа за неодиграниот натпревар против белоруски Мешков.
Read more
play_arrow

Прв триумф на Вардар 1961 во СЕХА

Македонскиот ракометен првак Вардар 1961 ја забележа премиерната победа во новата сезона во СЕХА лигата, откако вечерва триумфираше на гостувањето кај новосадска Војводина со 26:16  (11:9) во рамки на вториот натпревар во групата Б.
Read more

Возбудливо ракометно реми на дербито во Битола

Пелистер и Вардар прикажаа одлична ракометна претстава на големото дерби во Битола кое на крајот заврши со поделба на бодовите.
Read more

Дибиров го постигна голот број 1.000 во Лигата на шампионите

Левото крило на Вардар на денешниот натпревар постигна голем јубилеј - стигна до бројката од илјада голови во најквалитетното европско клупско натпреварување.
Read more

Пуштени во продажба билетите за следните три натпревари на РК Вардар во ЛШ

Со цел да им се овозможи на навивачите навреме да обезбедат билет за некој од следните три домашни натпревари на Вардар 1961 во Лигата на шампиони (ЛШ), од денеска почнува продажбата на влезници за дуелите против Монпеље, Кил и ПИК Сегед,
Read more

Вујовиќ по исфрлањето на Вардар од Ф4: Срамна одлука на СЕХА

Тренерот на Вардар 1961, Веселин Вујовиќ, ја нарече „срамна“ одлуката на раководството на СЕХА лигата да го исфрли актуелниот македонски ракометен првак од завршниот фајналфор турнир во регионалното натпреварување поради еден позитивен слу
Read more

Вујовиќ: Сакам со трофеј да го одбележам враќањето во Вардар

Read more

Вардар четвртфиналист во СЕХА лигата

Ракометарите на Вардар 1961 ја совладаа попладнево Металопластика со 26:23 (14:11) и со две победи над екипата од Шабац обезбедија пласман во четвртфиналето од овогодишното издание на регионалната СЕХА лига.
Read more

Пелистер го „украде“ голманот Кизиќ од Вардар

Младиот и талентиран голман од лето ќе застане помеѓу стативите на битолскиот клуб.
Read more

Вардар со два пораза од Веспрем елиминиран од Лигата на шампиони

Read more