Роберт Левандовски

Левандовски го надмина Раул и стана трет најдобар стрелец во ЛШ

Полјакот сега е трет најдобар стрелец во историјата на Лигата на шампиони откако со вчерашниот гол го надмина легендарниот напаѓач на Реал Мадрид.
Read more

Левандовски - одлична асоцијација за ковид-вакцина

Не знаете која слика да ја ставите на вест за вакцини против COVID-19? А зошто да ставате слика од вакцина кога тука е најдобриот фудбалер за 2020 година, Роберт Левандовски. Па можеби и тој ќе прима вакцина, нели?
Read more

Левандовски во кревет со сите трофеи од 2020 година

Германскиот фудбалски шампион Баерн Минхен на Twitter објави интересна фотографија од напаѓачот Роберт Левандовски.
Read more

Левандовски: Ферги ме сакаше во Манчестер

Најдобриот играч за изминатава година открива дека пред осум години за малку ќе бил ангажиран од Алекс Фергусон.
Read more

Пандев гласал за Левандовски, а за Роналдо ниту еден од ривалите

Роберт Левандовски е добитник на наградата на ФИФА за најдобар играч за 2020 година.
Read more

Левандовски конечно е најдобар играч на светот

Полјакот Роберт Левандовски е добитник на наградата на ФИФА за најдобар играч за 2020 година, како што и многумина се надеваа и почекуваа.
Read more

Кој е најдобриот фудбалер во светот?

ФИФА ги објави тројцата кандидати за наградата  The Best FIFA Men’s Player 2020.
Read more

Левандовски за откажувањето на Златна топка: Многумина знаат дека ја имав најдобрата сезона

Фудбалерот на Баерн, Роберт Левандовски ги сподели своите размислувања за откажувањето на Златна топка во 2020 година.
Read more

Матеус: Левандовски е најкомплетниот играч на светот

Поранешната германска ѕвезда агитира полскиот напаѓач да ја добие наградата за играч на годината на ФИФА.
Read more

Левандовски ја освои наградата за Играч на годината

Полскиот голгетер за прв пат во својата кариера се закити наградата за најдобар играч на Стариот континент.
Read more

УЕФА ги објави номинациите: Прв пат по 10 години без Меси или Роналдо

Лео Меси и Кристијано Роналдо ги нема на списокот за номинирани во изборот за најдобар Играч на годината на УЕФА. Вакво нешто се случува за прв пат во последните 10 години.
Read more
play_arrow

Левандовски е прогласен за играч на годината во Германија

Фудбалерот на Баерн Минхен, Роберт Левандовски ја освои титулата играч на годината во Германија.
Read more
реклама

Стигна и првата аудиоснимка од Марс: Каков звук има на Црвената планета?

Read more

Мајк Тајсон заработува милиони долари од бизнисот со канабис

Read more

Невиден масакр: 79 затвореници убиени во три еквадорски затвори, некои обезглавени

Read more

Ставајте појас во кола, токму тоа му го спаси животот на Тајгер Вудс во сообраќајката

Read more