Роберт Левандовски

Левандовски се врати во Минхен без семејството – добива смртни закани

Read more

Милевски за Жоржињо, Ристовски за Левандовски

Македонските претставници во гласањето за избор на фудбалер на годината на ФИФА гласаа реално, со мали разлики.
Read more

Како гласаа Роналдо, Меси и Левандовски во изборот на ФИФА?

Португалецот го погоди победникот давајќи му најмногу бодови на Левандовски, Меси си гласаше за другар му Нејмар, додека Полјакот бил импресиониран од Жоржињо.
Read more
play_arrow

Меси: Левандовски ја заслужи Златната топка во 2020

Аргентинскиот фудбалер Лионел Меси по рекорден седми пат ја освои Златната топка, престижно признание кое се доделува на најдобриот фудбалер во една календарска година.
Read more

Левандовски: Од Пеп научив поинаку да го гледам фудбалот

Златната копачка на Европа упати пофални зборови до неговиот поранешен тренер, каталонскиот стратег Пеп Гуардиола.
Read more

Левандовски ја доби Златната копачка

Напаѓачот на Баерн Минхен, Роберт Левандовски ја доби наградата Златна копачка.
Read more
play_arrow

Баерн го освои германскиот Суперкуп

Актуелниот шампион во Бундеслигата, минхенски Баерн, го освои Суперкупот на Германија, откако синоќа ја победи Борусија од Дортмунд на нејзин терен со 3:1.
Read more
play_arrow

Неверојатна статистика: Левандовски постигнува гол на секои 37 минути во новата сезона

Напаѓачот на Баернж, Роберт Левандовски, постигнува гол на секои 37 минути оваа сезона во Бундеслигата, според порталот Goal.
Read more
play_arrow

Магијата на Левандовски – гол на секој натпревар во ЛШ

Голот со глава на Роберт Левандовски ја круниса вчерашната победа од 3:0 на минхенски Баерн против Лион во полуфиналето од Лигата на шампиони на стадионот „Жозе Алваладе“ во Лисабон.
Read more
реклама

Два знака од Зодијакот цел јуни ќе имаат поволен финансиски период

Read more

Скандалозно исфрлен фоторепортер од Ролан Гарос

Read more

За една ноќ во Скопје 13 уапсени поради поседување дрога, меѓу нив и малолетник

Read more

Како се снимаше Lord of the Rings

Read more