Роџер Федерер

Федерер ќе го пропушти Австралија Опен 2022

Read more

Федерер ќе го пропушти Австралија Опен

Роџер Федерер нема да игра на Австралија Опен, кој ќе се одржи од 17 до 30 јануари 2022 година.
Read more

АТП листа: Федерер испадна од топ 10

Едниот од најдобрите тенисери на сите времиња, Роџер Федерер за првпат од јануари 2017 година не се наоѓа во првите топ 10 на АТП листата.
Read more

Forbes: Роналдо го надмина Меси и сега е фудбалер со најголема заработка

Со трансферот на Островот португалската ѕвезда го надмина Меси на листата на Forbes за фудбалери кои најмногу заработуваат каде на првите четири места се дури тројца играчи на ПСЖ.
Read more

Кои се најплатените тенисери во светот?

Познатото списание Forbes ја објави листата со најплатени тенисери. На првото место се наоѓа Швајцарецот Роџер Федерер.
Read more

Федерер се повлече од Ролан Гарос

Швајцарскиот тенисер Роџер Федерер објави дека се повлекува од Грен слемот Ролан Гарос.
Read more

Федерер размислува да се повлече од Ролан Гарос

Швајцарецот Роџер Федерер изјави дека може да се повлече од Ролан Гарос со цел да се појави на Вимблдон во најдобрата можна форма.
Read more

Федерер се повлече од турнирот во Дубаи

Швајцарскиот тенисер Роџер Федерер на Twitter објави дека одлучил да не учествува на АТП турнирот, што ќе се одржи во Дубаи од 14-20 март.
Read more

Роџер Федерер со победа се врати по пауза од 13 месеци

Роџер Федерер се врати со победа на АТП турнирот во Доха, по пауза од 13 месеци. Тој го победи Даниел Еванс со резултат од 7-6 (8), 3-6, 7-5.
Read more

Федерер се враќа на теренот по едногодишна пауза

Швајцарецот Роџер Федерер, по пауза од 13 месеци, утре ќе се врати на тенискиот терен со настап во второто коло на АТП турнирот во Доха, во кое за противник ќе го има Даниел Еванс.
Read more

Федерер го најави својот камбек на турнирот во Доха

Швајцарскиот тенисер Роџер Федерер ќе игра во март на турнирот во Доха. Триесет и деветгодишниот спортист не се појави на теренот од јануари 2020 година, кога загуби од Србинот Новак Ѓоковиќ во полуфиналето на Австралија Опен.
Read more

Федерер: Мислам дека 90 отсто од тенисерите се задоволни од прекинувањето на сезоната

Роџер Федерер, носител на рекордни 20 Грен слем титули, даде интересен коментар поврзан со пандемијата на коронавирус и нејзиното влијание врз светскиот професионален тенис.
Read more
реклама

Русија го враќа ударот: Ќе носи војска на Куба и во Латинска Америка

Read more

Најпривлечната фудбалерка во светот ја потврди врската со Даглас Луис

Read more

Пукање во Украина: Војник со „калашников“ уби 5 чувари во воена фабрика

Read more

Најочигледниот знак дека ви треба повеќе витамин Д

Read more