Роџер Федерер

Федерер: Се надевам дека Ѓоковиќ ќе го собори мојот рекорд на Вимблдон

Новак Ѓоковиќ без загубен сет се пласираше во третото коло на Вимблдон и ќе игра против најдобриот од мечот во кој Аргентинецот Томас Мартин Ечевери, 20-от носител на турнирот, и Стен Вавринка, некогаш трет, а се
Read more
play_arrow

Федерер и принцезата од Велс играа на Вимблдон

Осумкратниот шампион Роџер Федерер, заедно со принцезата од Велс, Кејт Мидлтон, на терените на Вимблдон на „Ол Ингланд клаб“ играа тенис за да се одбележи работата на момчињата и девојчињата кои собираат топчиња на турнирот.
Read more
filter

Пензионер со стил: Роџер Федерер краде воздишки на Модната недела во Париз

Во тек е Австралија опен, како и Модната недела во Париз, а на неодамна одржаната ревија на модната куќа Dior присуствуваше и познатиот тенисер Роџер Федерер.
Read more
play_arrow

Федерер: Во мојата кариера дадов и повеќе отколку што можев

Read more

Што прави Федерер откако се пензионира?

Read more

Федерер: На крајот изгубив буквално сѐ

Помалку иронично, но на самиот крај буквално изгубив сѐ, рече швајцарскиот тенисер Роџер Федерер во разговор со The New York Times по повод негивото одење во спортска пензија минатата недела.
Read more
play_arrow

Што им кажа расплаканиот Федерер на децата додека ги прегрнуваше?

Една од најемотивните сцени од синоќешното збогување на Роџер Федерер од тенисот беше кога на терен му се придружија сопругата Мирка и нивните четири деца.
Read more
play_arrow

Надал плачеше за Федерер, на крајот и Ѓоковиќ се расплака

Сцените од лондонската О2 Арена од последниот меч на Роџер Федерер го обиколија светот и долго ќе се паметат.
Read more

Официјално - Федерер со Надал за крај на кариерата

Швајцарскиот тенисер Роџер Федерер ќе го одигра последниот професионален меч во кариерата во двојки со Рафаел Надал на Лејвер купот.
Read more

Федерер: Не ми требаат сите рекорди за да бидам среќен

Се ближи последниот меч во кариерата на еден од најдобрите тенисери на сите времиња, Роџер Федерер, а во изјава за медиумите Швајцарецот рече дека ќе остане во овој спорт и по пензионирањето, на овој или оној нач
Read more

Реал сака да организира меч Федерер – Надал на обновениот Бернабеу

Реал Мадрид сака да организира натпревар помеѓу Роџер Федерер и Рафаел Надал на реновираниот стадион „Сантjаго Бернабеу“.
Read more

Билетите за последниот натпревар на Федерер достигнаа цена од 68.000 евра

Влезниците за последниот дуел во кариерата на швајцарскиот тенисер Роџер Федерер на претстојниот Лејвер куп во Лондон достигнаа цена од фантастични 68.000 евра, објавија британските медиуми.
Read more
реклама

6 симптоми дека имате дефицит на витамин Д во вашето тело

Read more

Како со диетата 80/20 може да слабеете додека ја јадете вашата омилена храна?

Read more

Нови детали од истрагата за смртта на Метју Пери: Запленети мобилниот и лаптопот на славна личност

Read more

Грција во сè поголеми проблеми поради масовниот туризам

Read more