Роџер Федерер

Федерер се враќа на теренот по едногодишна пауза

Швајцарецот Роџер Федерер, по пауза од 13 месеци, утре ќе се врати на тенискиот терен со настап во второто коло на АТП турнирот во Доха, во кое за противник ќе го има Даниел Еванс.
Read more

Федерер го најави својот камбек на турнирот во Доха

Швајцарскиот тенисер Роџер Федерер ќе игра во март на турнирот во Доха. Триесет и деветгодишниот спортист не се појави на теренот од јануари 2020 година, кога загуби од Србинот Новак Ѓоковиќ во полуфиналето на Австралија Опен.
Read more

Федерер: Мислам дека 90 отсто од тенисерите се задоволни од прекинувањето на сезоната

Роџер Федерер, носител на рекордни 20 Грен слем титули, даде интересен коментар поврзан со пандемијата на коронавирус и нејзиното влијание врз светскиот професионален тенис.
Read more

Федерер и Кербер на турнир на трева во Берлин

Роџер Федерер, 20-кратен Гренд-слем шампион, би можел да се врати на терените во јули на егзибициски турнир на трева во Берлин.
Read more

Федерер донира 1 милион долари за децата во Африка

Фондацијата на Роџер Федерер издвои вкупно еден милион долари за помош на Африка, поточно за најзагрозената категорија на овој континент, децата.
Read more
реклама

6 симптоми дека имате дефицит на витамин Д во вашето тело

Read more

Како со диетата 80/20 може да слабеете додека ја јадете вашата омилена храна?

Read more

Грција во сè поголеми проблеми поради масовниот туризам

Read more

Илон Маск: Во иднината нема да има телефони

Read more