Рома

Мурињо има нов Батистута за Рома

Првото големо засилување за Рома на Жозе Мурињо треба да биде Андреа Белоти, репрезентативецот на Италија и докажан голгетер од Серија А.
Read more

Три работи кои Мурињо мора да ги поправи во Рома

Специјалниот се враќа во Серија А, но не доаѓа во клуб од врвот, туку во клуб кој го брануваат куп проблеми кога станува збор за составот.
Read more

Капело: Мурињо не може сам, Рома ќе мора да донесе играчи

Легендарниот италијански стратег Фабио Капело го поздрави доаѓањето на Жозе Мурињо во Рома, но и ѝ порача на управата на клубот дека ќе мора значително да го подобри играчкиот кадар.
Read more

Шок од Рим: Мурињо е нов тренер на Рома

Римскиот клуб потврди дека Жозе Мурињо се враќа на Чизмата и ќе ја води Рома наредната сезона.
Read more

Пирло: Внимателно, Рома игра одлично

Стратегот на Јувентус е претпазлив во пресрет на утрешното дерби со Рома која е бод пред неговиот тим на табелата.
Read more

Рома: Решен проблемот со Џеко, но нема повеќе да биде капитен

Генералниот директор на „Римската волчица“ ја разјасни ситуацијата со босанскиот голгетер, а ја потврди и довербата во португалскиот стратег.
Read more
play_arrow

Што е многу, многу е – Џеко заминува од Рома

Играчи за кои се сметаше дека ќе се пензионираат во актуелните клубови за кои играат, го тресат во светот на фудбалот.
Read more

Фонсека ќе остане во Рома доколку тимот се квалификува во Лигата на шампионите

Договорот со тренерот на Рома, Паулу Фонсека автоматски ќе се обнови доколку тимот се пласира во Лигата на шампионите следната сезона, пренесува Sky Italia.
Read more

Тоти за враќањето во Рома: Глупости!

Италијанските медиуми побрзаа да објават дека легендата на Рома, Франческо Тоти добил понуда да се врати во клубот од новите сопственици Ден и Рајан Фредкин.
Read more
play_arrow

Роналдо го спаси Јувентус од пораз на дербито со Рома

Кристијано Роналдо постигна три гола на два натпревара за Јувентус под водство на Пирло.
Read more

Алегри може да ја предводи Рома

Масимилијано Алегри може да стане нов тренер на Рома, објави Corriere dello Sport.
Read more

Шок за Рома: Загуби 3:0 службено од Верона

Грешката со регистрацијата на фудбалерот од Гвинеја ја чини Рома пораз на зелена маса уште на стартот од новата сезона во Серија А.
Read more
реклама

Предупредување до над 48 милиони луѓе: Следува пекол на Земјата

Read more

Јадрото на Земјата станува сѐ погусто од едната страна, научниците не знаат зошто

Read more

Што ќе се случи ако правите 300 „чучњеви“ секој ден, цел месец?

Read more

Кит проголта нуркач, па го исфрли неповреден

Read more