Рома

play_arrow

Мурињо: Требаше да победиме, најмалку нерешено

Рома синоќа одигра одличен натпревар на гости кај Јувентус, но за Рим се упати поразена откако не реализираше куп шанси, ниту пак пенал.
Read more
play_arrow

Мурињо: Судијата и ВАР уништија фантастично дерби

Во свој стил, по загубеното дерби Жозе Мурињо удри по судиите.
Read more

Мурињо: Пелегрини ќе потпише нов договор со Рома

Read more

Рома нуди 15 милиони евра за Лангле, Барса сака најмалку 25

Одбранбениот фудбалер Клеман Лангле може да ја напушти Барселона.
Read more

Рома размислува да го замени Џеко со Икарди

Според италијанските медиуми, вклучувајќи го и угледниот Corriere dello Sport, Рома размислува ова лето да го донесе напаѓачот на ПСЖ, Мауро Икарди.
Read more
play_arrow

Бламажа на Рома во купот: 2 црвени и елиминација од Специја

Губеа со два гола, па израмнија и се изборија за продолженија каде за неполна минута добија два црвени картони и потоа загубија со 4:2.
Read more

Ѕаниоло: Ќе се вратам на време за ЕУРО

Играчот од средниот ред на Рома е уверен дека ќе се врати на време на зелениот терен за да се избори за место во репрезентацијата на претстојното Европско првенство.
Read more

Пирло сака да го донесе Џеко во Јувентус

Sportitalia тврди дека Јувентус почнал со преговори со Рома за да го донесе капитенот на репрезентацијата на БиХ Един Џеко како алтернатива за Аркадиуш Милик и Алваро Мората.
Read more
реклама

Новата хит серија на Netflix растура, фановите предупредуваат: Не е за секого

Read more

Бил Гејтс: Можеби нѐ чека уште посмртоносен вирус, треба да се подготвиме

Read more

Како да забележите дека некој маж е вљубен во вас?

Read more

Зошто ме извади? - Рангник откри што му рекол нервозниот Роналдо

Read more