Роналд Куман

Куман: Претседателот на Барселона ме излажа за Меси

Поранешниот тренер на Барселона, Роналд Куман, призна денеска дека аргентинскиот фудбалер Лионел Меси на неславен начин го напуштил каталонскиот клуб во 2021 година, јавија денеска шпанските медиуми.
Read more

Куман го прекина молкот, откри со кого не се согласувал во Барса

Поминаа цели четири месеци откако Роналд Куман беше отпуштен од функцијата тренер на фудбалерите на Барселона.
Read more
play_arrow

Можеби Куман не е виновен - лошите резултати на Барса продолжија

Фудбалерите на Барселона ремизираа со Алавес со 1:1 во натпреварот од 12. коло во Ла Лига.
Read more

Барселона по серија лоши резултати му даде отказ на Куман

Роналд Куман повеќе не е тренер на Барселона, потврди каталонскиот клуб.
Read more
play_arrow

Го „уби“ Куман со поглед - младиот Пуиг ги освои фановите на Барса

Погледот на младиот играч од средниот ред на Барселона, Рики Пуиг (22) кон тренерот на Блауграна, Роналд Куман, за време на натпреварот против Кадис брзо се прошири на интернет и за многу краток временски период с
Read more

Куман: Меси ги покриваше сите проблеми со ефикасноста на Барселона

Read more
play_arrow

Куман: Без Меси веќе не ни се плашат

Во првите кола Барселона играше против двата најдобри баскиски тимови, оствари победа и реми, а тренерот Куман сфатил една работа: дека на Барса веќе никој не ѝ се плаши.
Read more

Чистка во Барса: Кој се најде на „црниот список“ на Куман?

Тренерот на Барселона состави список на играчи кои сака да ги избрка.
Read more
play_arrow

Куман: Не е својствено за Барсa да прими три гола во едно полувреме

Барселона синоќа одигра 3:3 на гостувањето кај Леванте и покрај водство со 2:0 што каталонскиот тим го имашe по првото полувреме. Тренерот Роналд Куман ги критикуваше своите избраници за лошата игра во одбрана.
Read more

Куман за дербито со Реал: Потребен ни е најдобриот Меси и најдобрата Барса

Тренерот на Барселона, Роналд Куман ги сподели своите очекувања за претстојниот натпревар во Ла Лига со Реал Мадрид.
Read more
play_arrow

Куман бара Барса да донесе нов напаѓач

Каталонците упатија 20 удари кон голот на Уеска синоќа, но дадоа само еден гол, што ја прели чашата кај тренерот Роналд Куман кој сега сака нов напаѓач.
Read more
play_arrow

Куман: Барса наскоро ќе се врати каде што припаѓа

Задоволен пред сѐ од играта вчера против Реал Сосиедад, тренерот Роналд Куман доби голема доза оптимизам дека Барселона конечно ќе заблеска и ќе се врати онаму каде што ѝ е местото, на врвот.
Read more
реклама

Откриен потонат брод стар 3.300 години, со стотици недопрени амфори

Read more

6 симптоми дека имате дефицит на витамин Д во вашето тело

Read more

Грција во сè поголеми проблеми поради масовниот туризам

Read more

Се појави нов сој на коронавирусот

Read more