Русија

Путин: Руската економија го издржа притисокот од Западот

Додека се предлагаат нови санкции на ЕУ за Русија, рускиот претседател Владимир Путин изјави дека економијата на неговата земја е стабилна.
Read more

Белоруси со дрон нападнале руски воен авион на аеродром кај Минск

Руски воен авион за набљудување Бериев А-50 е оштетен во напад со дрон на аеродром во близина на белоруската престолнина Минск, потврдија членовите на белоруската опозиција во егзил, а лидерката на опозицијата, Светлана Тихановскаја, изјав
Read more

Русија има нова програма за надворешна политика

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров рече дека новата надворешна политика на Москва ќе се фокусира на ставање крај на, како што рече, „монополот“ на Западот врз глобалните работи, обвинувајќи го За
Read more
реклама

5 апликации кои треба да ги избришете пред да ви ја „исчистат“ банкарската сметка

Read more

Илон Маск го исмева Зеленски кој бара помош за одбрана од руската агресија

Read more

Како да го светнете стаклото на туш кабината?

Read more

Голем месечен хороскоп за октомври: Кој ќе доживее трансформација на годината?

Read more