салата

Што се случува во телото ако секој ден јадете салата?

Read more

Новогодишна свечена салата со пилешко и мак

Најубавиот украс на новогодишната трпеза ќе биде оваа свечена салата со пилешко и мак. Ова предјадење се прави од евтини состојки.
Read more
play_arrow

Најдобриот рецепт за тексашка компир салата

Ако досега не сте ја направиле, време е да ја пробате. Едноставен ладен прилог кој одлично одговара со печење, а може да се вклопи и на посната трпеза.
Read more
play_arrow

Свечена салата со пилешко и домати за раскошна и декоративна трпеза

Ова е само една од многуте идеи за свечена салата која можете да ја сервирате на вашата трпеза за претсојните презници, имендени или слави.
Read more

Салата од макарони - одлично предјадење за посна слава

Збогатете ја трпезата со овој рецепт за салата со макарони, туна и маслинки. Одлична е како предјадење за било која посна слава, а се подготвува навистина брзо.
Read more
play_arrow

Витаминска салата: Со едноставна подготовка до чинија полна здравје

Додека пазарите се полни со свежо овошје и зеленчук, искористете го моментот и направете ја оваа феноменална салата. Полна е со витамини, а воедно е и хранлива. Можете да ја јадете со главното јадење или одделно.
Read more
play_arrow

Корејска салата од домати со прелив од пиперки

Вкусен и едноставен рецепт за домати во корејски стил.
Read more

Летно освежување: Салата со краставици и ореви

Освежителна салата со ореви и краставици одлична за летните денови.
Read more

Летна салата со цвекло и ореви

Кога еднаш ќе ја направите и пробате, оваа салата ќе почне често да се наоѓа на вашето летно мени. Воедно, и здрава е - витаминска бомба која ја подобрува крвната слика и одлично се вклопува со сите јадења.
Read more
play_arrow

За освежување: Шпанска салата од домати

Освежителна шпанска салата од домати, позната во Шпанија како ensalada de tomate (енсалада де томате), е преполна со вкусови, направена со едноставни состојки за само 10 минути.
Read more
play_arrow

Летна салата од тиквички и јајца

Кога сакате нешто брзо и лесно, подгответе салата од тиквички и варени јајца.
Read more

Што да направите за салатата подолго да остане свежа?

Ако ви здодеа секој втор ден да фрлате пожолтени и исушени листови зелена салата, експертот за храна и основач на Kitchen Tips Online, Мајкл Оранд, има генијално решение ко да направите салатата да трае многу подолго.
Read more
реклама

Сурови до коска: Хороскопски знаци кои исчезнуваат без збор

Read more

Цвеќе кое е одлично против мувла, го чисти и воздухот, го препорачува и НАСА

Read more

Хачанов го советува Циципас: Ако сакаш да го победиш Ноле...

Read more

Тајните на женското задоволство: Какви оргазми се бран, вулкан и лавина?

Read more