салата

Оброк салата со пилешко, беби спанаќ и јагоди

Лесниот оброк салата со пилешко, спанаќ и јагоди е комплетиран со сирење.
Read more
play_arrow

Најдобриот рецепт за грчка компир салата

Грците компир салатата ја прават на сличен начин како и ние, а она што ја прави различна е преливот.
Read more

Рецепт за најдобрата Цезар салата со сардини

Цезар салатата со сардини и лук ќе им се допадне на сите љубители на риба.
Read more

Божикна венец салата со пилешко

Салатата Божикен венец со пилешко наликува на венец поради копарот, а е неверојатно богата со состојки кои се надополнуваат.
Read more
play_arrow

Конкуренција на руска: Зимска салата со кулен

Ако сакате празничната трпеза да ја збогатите со вкусна салата, тогаш пробајте го овој наш предлог за салата со кулен.
Read more

Ладна салата со пилешко - идеална за жешките денови

Салатите како главно јадење се идеален оброк, особено во лето кога поради високите температури многу луѓе не сакаат тешка и мрсна храна.
Read more
play_arrow

Лесен летен ручек: Компир салата со туна и домати

Компир салатата подготвена на овој начин е одличен предлог за лесен ручек во топлите летни денови кога на организмот му треба што полесна храна.
Read more

За летните горештини: Медитеранска морска салата

Ако сакате едноставен оброк, наш денешен предлог е превкусна салата со октопод.
Read more

Со една состојка подобрете го вкусот на салатата од зелка

Салатата од зелка е идеален додаток за многу јадења, а нејзиниот вкус можете да го подобрите користејќи само една состојка.
Read more

Совршена салата за со скара

Сигурни сме дека за денеска имате планирано скара, а што оди подобро со печено месо од свежа салата.
Read more

Свечена велигденска салата со јајца и туна

Шарена и вистинска пролетна салата, а преполна со разновидни состојки - ќе ве воодушеви на прв залак.
Read more
play_arrow

Оброк салата со пилешко и печурки

Јадење што е популарно во целиот свет, одлично е за кога се брзате, потребни се само неколку состојки.
Read more