самоубиство

Се самоуби велешанец кој тешко повреди девојка, таа се бори за живот на Клинички

Се самоуби 38-годишниот маж, синоќа во неговиот стан во Велес на улица „Андон Шурков“, кој вчера утрото тешко ја повреди својата 25-годишна невенчана сопруга, која се бори за нејзиниот живот во Клинички во Скопје.
Read more

Обид за убиство и самоубиство во Свети Николе

Четириесет и три годишниот Т.А. од Свети Николе утрово извршил самоубиство, откако претходно се обидел да ја убие 32-годишната О. Б.
Read more

Ѕвездата на шоуто Toddlers & Tiaras изврши самоубиство

Членовите на семејството на Каилиа Поуси потврдија дека таа се самоубила.
Read more

Се самоуби еден од организаторите на Олимпијадата

Член на Националниот олимписки комитет на Јапонија си го одзема животот скокајќи пред воз во движење во токиското метро.
Read more

Во Канада за една година 25.000 обиди за самоубиство

Во истражување објавено од канадскиот Институт за здравствени информации се вели дека во периодот од 2018 до 2019 година, 25.000 лица биле примени во болници поради обиди за самоубиство.
Read more

Осум отсто од Белгијците размислувале за самоубиство во последните три месеци

Институтот за јавно здравје на Белгија ги мери и психолошките последици од здравствената криза и рестриктивните мерки врз населението, азаклучоците се загрижувачки, јави дописничката на МИА од Брисел.
Read more

Продуцентот Стив Бинг изврши самоубиство со скок од 27 кат

Поранешниот партнер на познатата актерка Елизабет Харли, филмскиот продуцент Стив Бинг почина по скок од 27 кат на зграда во Калифорнија.
Read more

Се самоуби актерот од серијата „Baskets“, Хаген Милс

Милс прво ја застрелал мајката на неговото дете, а потоа посегнал по сопствениот живот.
Read more
реклама

Детална астро анализа до 31 мај за секој хороскопски знак

Read more

Надзорните камери на трговскиот во Харков го снимија моментот на нападот, 16 мртви

Read more

Која храна треба да ја јадеме често за природно зајакнување на имунитетот?

Read more

Зелката е новата суперхрана на годината

Read more