Сашо Мијалков

Шекеринска: Ќе бараме политичка и кривична одговорност за бегството на Мијалков

  „Кај сите органи што потфрлиле ќе мораме да бараме и политичка, но од некои луѓе ќе мора да бараме и кривична одговорност.
Read more

Стејт департмент: Ја следиме ситуацијата со Мијалков

Свесни сме за овие извештаи, и ја следиме ситуацијата одблизу, изјави кусо портпаролот на Стејт департментот за Voice of America, по повод бегството на Сашо Мијалков.
Read more

Мијалков се бара и со меѓународна потерница

Read more

Обвинителството се сомнева дека некој му помогнал на Мијалков да избега

Во врска со издржувањето на мерката куќен притвор на обвинетиот Сашо Мијалков, Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција информира дека во моментот на завршување на главната расправа за предметот „Таргет-Т
Read more

Заев очекува Мијалков да биде пронајден, во спротивно ќе бара одговорност од институциите

Премиерот Зоран Заев е разочаран што Сашо Мијалков сѐ уште не е пронајден и не е однесен во куќен притвор, што му го одредил судот. Тој очекува институците да направат сѐ тој да биде пронајден и однесен во куќен притвор.
Read more

МВР бара да се распише меѓународна потерница за Сашо Мијалков

Министерството за внатрешни работи ќе побара да биде издадена наредба за распишување на меѓународна потерница за Сашо Мијалков.
Read more

Одреден куќен притвор за Мијалков, полицијата трага по него

Поранешниот шеф на УБК, Сашо Мијалков, од вчера попладне е недостапен, и полицијата не успеала да му го врачи решението за куќен притвор, што како мерка на претпазливост, на барање на обвинителството викендот го донесол Кривичниот суд.
Read more

Обвинението против Сашо Мијалков е засновано на недокажани претпоставки, смета неговата одбрана

Скопје, 19 февруари 2021 (МИА) – Теоријата на обвинителството во случајот „Таргет-Тврдина”, против обвинетиот Сашо Мијалков, е само теорија заснована на недокажани претпоставки.
Read more

Мијалков има COVID-19, „Таргет-Тврдина“ одложено за 3 ноември

Судењето за незаконско следење на комуникациите „Таргет-Тврдина” се одложува за 3 ноември, поради отсуство на обвинетиот Сашо Мијалков, кој е позитивен на коронавирус.
Read more

Одложено судењето за „Таргет-Тврдина”, Мијалков развил симптоми на коронавирус

Судењето за незаконско следење на комуникациите „Таргет-Тврдина” е одложено за 16 октомври, поради отсуство на обвинетиот Сашо Мијалков, кој во вчерашниот ден развил симптоми на коронавирус – покачена температура и кашлица, откако неговата
Read more
реклама

Ги забележавте ли синоќа светлечките објекти на небото?

Read more

Четири хороскопски знаци на кои мај им носи среќа во љубовта

Read more

За да ја задоволи сопругата, Србин направи куќа која се врти

Read more

Нема начин да се спречи удар од голем астероид

Read more