Саудиска Арабија

Саудиска Арабија станува главен спонзор на ФИФА

Нафтената компанија Aramco, во сопственост на Саудиска Арабија, наскоро би требало да стане главен спонзор на Светската фудбалска федерација (ФИФА). Од договорот ФИФА ќе заработува 84 милиони долари годишно.
Read more

Се оствари сонот на Бин Салман: Саудиска Арабија ќе биде домаќин на Мундијалот 2034

Веќе нема дилеми - Саудиска Арабија ќе го организира Светското првенство во фудбал во 2034 година.
Read more

Шпанскиот Суперкуп повторно ќе се игра во Саудиска Арабија

Завршницата на шпанскиот Суперкуп ќе се игра во Ријад од 10 до 14 јануари 2024 година, а ќе настапат Барселона, Реал Мадрид, Атлетико и Осасуна.
Read more
play_arrow

Бензема ги откри причините за заминувањето во Арабија: Сите муслимани во Мека наоѓаат мир

Францускиот фудбалер Карим Бензема даде интервју за медиумите во Саудиска Арабија и истакна дека животот во муслиманска земја во близина на Мека било најважно кога го напуштил Реал Мадрид.
Read more

Саудиска Арабија ќе се кандидира за организација на Мундијалот во 2034 година

Саудиска Арабија експресно одговори на поканата на ФИФА до земјите од Азија и Океанија да поднесат понуди за домаќин на Светското првенство во 2034 година.
Read more

Рома за 8 милиони евра ќе ја промовира Саудиска Арабија

Фудбалскиот клуб Рома објави дека потпишал спонзорски договор со саудиски партнер со цел да ја промовира таа земја.
Read more

Балотели: Нека не ве лажат дека не се во Арабија за пари

Марио Балотели, контроверзниот италијански фудбалер, наводно ja одбил понудата да ја продолжи кариерата во Саудиска Арабија.
Read more

Благодарение на Премиер лигата и Саудиска Арабија: Соборен рекордот на трошење од 2019

Уште незавршен, летниот преоден рекорд 2023 постави рекорд за најмногу потрошени пари во историјата на фудбалот.
Read more

Нејмар: А велеа дека Роналдо е луд

По потпишувањето на договорот со Ал Хилал, Нејмар зборуваше за улогата на Кристијано Роналдо во развојот на лигата на Саудиска Арабија.
Read more
play_arrow

Роналдо се прекрсти славејќи гол и предизвика бројни реакции во Саудиска Арабија

Ал Наср за прв пат во историјата стигна до финалето на Арапскиот куп на шампиони, а прославата на Роналдо по голот што ги однесе таму предизвика многу полемики во муслиманската Саудиска Арабија.
Read more

Нетанјаху: Мирот со Саудиска Арабија би бил огромен чекор

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху рече дека нормализирањето на односите со Саудиска Арабија ќе биде огромен чекор кон ставање крај на арапско-израелскиот конфликт.
Read more

Иран повторно отвори амбасада во Саудиска Арабија

Иран по седум години повторно ја отвори својата амбасада во Саудиска Арабија, јавува Reuters.
Read more
реклама

Нови шокантни детали од Ковачки: Безбеден град го лоцирал возилото со кое била киднапирана Вања во Маџари и кај хотелот Палас

Read more

Зошто нема расположение за секс во вашата врска?

Read more

Најопасниот хотел во светот: Среде море, опкружен со ајкули

Read more

10 добри навики на паровите кои остануваат заедно засекогаш

Read more