седечка работа

play_arrow

Имате седечка работа? Вежбајте на столче, 'рбетот ќе ви биде благодарен

Доколку сте „оковани“ за канцелариско столче осум часа, неизбежно е да ви се појават одредени проблеми со 'рбетот.
Read more

Што се случува со нашето тело ако седиме премногу секој ден?

Седите премногу дома, на работа, не се движите? Го загрозувате вашето тело на многу начини.
Read more
play_arrow

Работата од дома ве „убива“? Вратете се во живот со овие добри навики

Пандемијата принуди многумина од нас да работат од дома, особено оние чија професија се потпира на работа со компјутер.
Read more
реклама

Кардиолог споделува навика која го спречува создавањето на згрутчувања во крвта

Read more

Руски астролог: Два хороскопски знака ќе паднат на дното по 25 јуни

Read more

Експертите ги избраа најдобрите половни автомобили

Read more

Кој е човекот кој денеска го мрази цела Хрватска: Ова не му е прв скандал

Read more