секс

Што да направите ако партнерот ви е супер, но сексот е лош?

Read more

Жените открија во кои секс пози најмногу уживаат

Постојат многу забавни пози кои паровите можат да ги пробаат, а понекогаш се случува да избегнуваат добри пози поради секакви совети за фантастични оргазми и Кама сутра пози од кои повеќето и не се така лесни.
Read more

Дали сите други имаат повеќе секс од вас?

Сексот е насекаде околу нас: на интернет, на ТВ, во реклами, во муабетот на колешката, од другата страна на ѕидот и јасно и гласно го слушате...
Read more

Во кои години мажите се најдобри во кревет?

Сексуалниот нагон значително се менува со текот на годините. На прв поглед може да изгледа дека хормоните имаат главна улога кога станува збор за желбата за секс, но не е така во сите случаи.
Read more

10 причини зошто треба почесто да уживате во сексот

Истражувањата покажаа дека сексот не само што е неопходен поради задоволство, туку и за подобрување на здравствената состојба.
Read more

Недостигот на секс може да ги предизвика овие проблеми

Научници од Универзитетот во Флорида открија дека недостигот на интимност понекогаш може да ги направи луѓето депресивни.
Read more

Три правила кои доведуваат до совршен секс

Психологот Михаил Лабковски одвои три главни правила коишто водат до добар секс.
Read more

Секс ситуации кои се подеднакво непријатни и за мажите и за жените

Додека некои жени најмногу се грижат за физичкиот изглед во текот на сексот, а мажите стравуваат за постигнување и одржување на ерекција, некои стравови се универзални и кај двата пола.
Read more

Три причини зошто жените глумат оргазам

Студија објавена во Archives of Sexual Behavior откри поради кои причини жените глумат оргазам.
Read more

Секс секој ден, дали е тоа нормално?

Доколку сакате секој ден да имате сексуални односи, веројатно се прашувате дали е тоа нормална појава.
Read more

Зошто сексот во текот на летен одмор е најдобар?

Иако многу парови стравуваат дека ќе им биде досадно на годишниот одмор, повеќето сепак се сложуваат дека за тоа време сексот им е најдобар, покажува ново истражување.
Read more

Три работи што мажите ги забележуваат кај жените во текот на сексот

На мажите им е важна хемијата која постои меѓу вас. Физичкиот изглед е подеднакво важен и за двајцата партнери, но во текот на водењето љубов мажите забележуваат работи кои не се многу поврзани со изгледот на партнерката.
Read more
реклама

5 апликации кои треба да ги избришете пред да ви ја „исчистат“ банкарската сметка

Read more

Питагоровата теорема пронајдена на глинена плоча 1.000 години постара од Питагора

Read more

Скандинавскиот начин на спиење спасува бракови и врски: Нема повеќе кавги в кревет

Read more

Голем љубовен хороскоп за октомври 2023

Read more