секс

Малку допири, многу уживање: Идеална секс поза за летните денови

Доколку и самата помисла на секс ви е одбивна поради жешкото време, секс-позата „перек“ може да биде идеално решение. Овозможува минимални допири и големо уживање.
Read more

Колку би требало да трае сексуалниот однос?

Истражување спроведено од британска компанија за секс-играчки откри дека магичното време за добар секс е 30 минути, пренесе Daily Mail.
Read more

Кој е пасивен, а кој не може без секс: Хороскопските знаци во кревет

Дознајте каков е вашиот знак кога се во прашање љубовта и сексот.
Read more

Истражување: Колку секс е доволно?

Истражување објавено од Универзитетот во Торонто откри дека постои врска меѓу сексот и чувството на среќа.
Read more

Болка и непријатност за време на секс – кои се најчестите причини?

Од чувствителност на материјалот и лубрикантот на кондомите до тешки инфекции, причините за иритации и болка во интимната зона кај жените  може да бидат различни.
Read more
реклама

Времеплов: Каде е, што прави најубавата собирачка на топчиња?

Read more

Три генерации дизајнери споделија: Како се калеше македонската мода?

Read more

Хороскопски знаци кои најчесто ги изневеруваат своите партнери

Read more

Се самоуби познат француски готвач обвинет за силување

Read more