секс

Знаци кои откриваат дека немате доволно секс

Дали на моменти ви изгледа дека нешто ви недостига во животот? Можеби ако малку подлабоко размислите за корените на некои проблеми, може да заклучите дека за сето тоа најголем виновник е сексот.
Read more

Секс позата „пегла“ е идеална за оние кои не сакаат акробации

Бројни истражувања покажаа дека сексот е најдобар ако доаѓа од љубов, но и обратно – дека љубовта е посилна ако редовно се практикува секс во долгите врски.
Read more

Секс прашања кои луѓето најмногу ги пребаруваат на Google

Луѓето се љубопитни за сѐ, па дури и за сексот. Затоа е разбирливо што одвреме-навреме на Google пребаруваат одредени секс прашања од типот како се постигнува оргазам или што е Г-точка.
Read more

Најопасната поза лесно доведува до „фрактура“ на пенисот, а мажите ја обожуваат

Доктор предупредува за најопасната поза во интимните односи - мажите ја обожуваат, а лесно доведува до прелом на пенисот.
Read more

Со кои секс пози најмногу се трошат калории?

Во половина час секс се трошат околу 150 калории, но бројката може да биде и поголема, зависи од позата.
Read more

Корисни совети со кои ќе станете експерти во сексот

Постојат многу работи на кои можеме активно да влијаеме и можеме да ги примениме или адаптираме, на заемно задоволство.
Read more

Научниците открија колку всушност трае добриот секс

Колку трае добриот секс? Научниците го открија одговорот на ова вечно прашање.
Read more

Три корисни совети за сексот да трае подолго

Ако мислите дека долготрајниот секс е фантастичен, тогаш овие трикови дефинитивно ќе ви бидат корисни.
Read more

На која возраст жените имаат најсилен сексуален нагон?

Биолошкиот часовник и неговото отчукување силно влијае на желбата за секс кај жените. Истражувачи од Тексас проверија колку е сексуалната желба поврзана со годините, пишува Your Tango.
Read more

Лоши навики со кои си го уништувате сексуалниот живот

Има многу фактори што може негативно да влијаат врз вашиот сексуален живот, но некои од нив се стекнати лоши навики.
Read more
реклама

Плутон влегува во Водолија после 200 години: Што ќе ни донесе?

Read more

Три најчесни знаци од Зодијакот на кои секогаш можете да се потпрете

Read more

Запознајте се со хотелите на Фибула за сезона 2023 и одберете одмор од соништата

Read more

Огромни резерви на гас и нафта откриени во Тунис и Либија

Read more