секс

Зошто ви се тресат нозете по добар секс?

Дали некогаш сте почувствувале како ви се тресат нозете по секс?
Read more

7 работи за сексот на кои никој нема да ве предупреди навреме

Сексот никогаш не треба да биде табу тема. Постојат разлики меѓу добар и лош секс, што е секси, а што, зошто се случува да плачеме по водење љубов и слични работи кои треба да ги знаете за сексот.
Read more

Пет хороскопски знаци кои најмногу сакаат да експериментираат во кревет

Одредени хороскопски знаци сакаат да експериментираат во креветот, малку да го „зачинат“ сексот со партнерката и да пробаат нови работи кога станува збор за љубовниот живот.
Read more

За што размислуваат мажите по сексот?

Иако често се мисли дека мажите по сексот не размислуваат премногу, односно дека поважно им е уживањето, некои истражувања го докажуваат спротивното.
Read more

Што може да ви се случи ако долго време немате секс?

Дали сте знаеле дека недостатокот на сексуални односи може негативно да влијае на здравјето?
Read more

Колку секс е идеално за среќа во врската?

Доколку на Google пребарате „best number of times to have sex“, ќе ви се прикажат над 2.870.000.000 пребарувања. Факт е дека истражувањата покажуваат различни резултати, ретко се сложуваат.
Read more

Три причини зошто сексот со годините станува подобар

Истражување на интернет страницата lIIicit Encounters ја потврди тезата дека сексот со текот на годините станува сè подобар.
Read more

Знаете ли за што размислуваат мажите во текот на сексот?

Сешто се случува во машките глави, особено кога се работи за сексот.
Read more

Работи кои автоматски ја убиваат желбата за секс

Доколку почнете да губите интерес за секс или не сте расположени за малку акција, виновниците за тоа може да бидат од физиолошка и психолошка природа, тврдат научници од Универзитетот во Калифорнија.
Read more

Кога е најдоброто време за секс: Дваесеттите, триесеттите години или?

Кога е најдоброто време за секс? Како го доживуваат луѓето сексот во дваесеттите години, а како во педесеттите години?
Read more

Ќе се изненадите колку често жените мислат на секс

Жените тешко признаваат колку размислуваат за сексот, повеќето од нив ќе ви кажат дека тоа е нешто последното што го имаат на ум. Но, се разбира, тоа е голема лага.
Read more

Зошто сексот со бившиот сопруг истовремено е добра и лоша идеја?

Разводот на бракот може да биде емоционално тежок.
Read more
реклама

Приватните превозници во петок ќе го блокираат Скопје со 200 автобуси

Read more

Пет застрашувачки пророштва на Баба Ванѓа за 2023 година

Read more

Дали беше паметно да оживееме древни вируси од сибирскиот вечен мраз?

Read more

Како киселата зелка го чува имунитетот?

Read more