секс

Мажите открија каков секс преферираат

Ново истражување спроведено на 1.000 мажи откри каков секс всушност мажите сакаат.
Read more

Најсмешните митови за секс во кои многумина веруваат

Влакнестите мажи се вистински ѕверови во кревет, големи дланки – голем пенис се само дел од смешните митови за секс во кои некои луѓе веруваат.
Read more

Пет работи за сексот кои мажите сакаат жените да ги знаат

Тоа што жените мислат дека мажите го сакаат во креветот и тоа што навистина го прават се различни работи. Секако, ова важи и во обратната ситуација.
Read more

Најголемите секс фантазии кои жените се срамат да ги признаат

Фантазирањето и мечтаењето за одредени работи подеднакво се важни за здравиот сексуален живот на луѓето.
Read more

Зошто треба да го почнете денот со утрински секс?

Трагајќи по одговор кој тип на секс може да им помогне на мажите кај проблемот со еректилна дисфункција, експерти открија интересен одговор.
Read more

Четири работи кои се случуваат кога жената ќе престане да има секс

Сексуалните терапевти открија што се случува со женското тело кога жената ќе престане да биде сексуално активна.
Read more

Митови за сексот во кои не треба да верувате

Повеќето луѓе имаат малку нереална слика за сексот, но тоа што мора да го сфатиме е дека секој од нас има поинаков вкус и сето тоа е индивидуално, смета секс-терапевтката и психолог Гема Криб.
Read more

Машки ерогени зони кои не треба да ги игнорирате

Некои делови од телото се очигледни ерогени зони, но ако малку повеќе се потрудите во истражување на машкото тело, ќе откриете точки чија стимулација може да му го даде најинтензивниот оргазам на вашиот партнер.
Read more

Три работи за кои не треба да размислувате во креветот

Повеќето работи за кои мислите дека претставуваат некаков проблем, во реалноста не се. Сè што е потребно за добар секс е да научите дека не треба да се оптоварувате со непотребни работи.
Read more

Осум лаги за сексот што важат само во порно филмови

Кога гледате порно филмови треба да се има предвид дека тие се полни со прилично нереални сцени кои генерално не го прикажуваат сексот во вистинско светло.
Read more
реклама

Принцот Филип беше против разводот на Чарлс и Дијана: Никој со здрав разум не би ја оставил за Камила

Read more

Американски водител: Бил Гејтс мисли дека е Бог

Read more

Кои се голите девојки уапсени во Дубаи и кој стои зад сето тоа?

Read more

Родени под среќна ѕвезда: Најталентирани хороскопски знаци

Read more