сексуално насилство

Сексуалното насилство не се случува во вакуум – жените жртви симбол на опторот

Скопје, 31 јануари 2021 (МИА) – Сексуалното насилство не се случува во вакуум. Тоа е под влијание на општествениот систем што го вклучува и работното место.
Read more
реклама

Русија го враќа ударот: Ќе носи војска на Куба и во Латинска Америка

Read more

Најпривлечната фудбалерка во светот ја потврди врската со Даглас Луис

Read more

Пукање во Украина: Војник со „калашников“ уби 5 чувари во воена фабрика

Read more

Најочигледниот знак дека ви треба повеќе витамин Д

Read more