Селена Гомес

filter

Селена Гомес во венчаница на улиците на Њујорк

Актерката и пејачка Селена Гомес беше фотографирана на сетот на серијата „Only Murders in the Building“ на Hulu, додека снимаше во прекрасна венчаница од тантела без ракави, комплетирана со бел превез и соодветни ракавици.
Read more
play_arrow

Војна на фановите: Селена за 24 часа доби 2 милиона следбеници на Instagram

Селена Гомес неодамна стана најследената жена на Instagram со 387 милиони следбеници, а во изминатите 24 часа доби уште 2 милиона.
Read more
filter

Топ 10 најследени Instagram профили, првото место изненади многумина

Речиси и да нема личност која нема профил на социјалната мрежа Instagram, а по бројот на следбеници предничат јавните личности и познатите од сите сфери.
Read more

Селена Гомес покажа како изгледа без шминка

Американската пејачка Селена Гомес на својот Instagram профил објави фотографии на кои не носи шминка.
Read more

Селена Гомес откри како се справува со биполарното растројство

Селена Гомес се насочи кон зајакнување на своето ментално здравје откако минатата година ѝ беше дијагностицирано биполарно растројство.
Read more

Селена Гомес ја краси насловната на австралиското издание на Vogue

Американската пејачка Селена Гомес ја краси насловната страница на австралиското издание на Vogue за јули/август. Во интервјуто таа искрено зборува за готвењето, домот и среќата во животот.
Read more
реклама

Два знака од Зодијакот цел јуни ќе имаат поволен финансиски период

Read more

Скандалозно исфрлен фоторепортер од Ролан Гарос

Read more

Во заедничка акција на македонската и грчката полиција запленет 161 кг кокаин во Солун

Read more

Олово, кадмиум и арсен се пронајдени во домат и крставица на македонскиот пазар

Read more