Серија А

Мусо: Во Аталанта дојдов за да не играм против нив, ми ја полнеа мрежата

Ако не можеш да ги победиш, придружи им се - токму од тоа мото голманот Хуан Мусо се инспирирал за да го облече дресот на Аталанта.
Read more
play_arrow

Татарушану: Ги студирав пеналите на Лаутаро

Јунакот на Милан во вчерашното дерби вели дека внимателно проучувал како Лаутаро Мартинес изведува пенали, што се покажа како добро потрошено време.
Read more
play_arrow

Нова шлаканица за Мурињо: Венеција ја победи Рома

Римјаните попладнево доживеаја нов пораз откако паднаа во Венеција и тоа иако на полувреме водеа со 1:2.
Read more
play_arrow

Шевченко ќе го тренира Пандев, дебитира против Мурињо

Поранешниот селектор на Украина е дефинитивниот избор од страна на новите сопственици на Џеноа и во текот на нареднава недела ќе биде официјализиран неговиот ангажман.
Read more
play_arrow

Ибра: Стареењето ми го забавува шутот

Златан Ибрахимовиќ синоќа го предводеше Милан до голема дерби победа на гостувањето во Рим кај тимот на Жозе Мурињо.
Read more

Наполи ги бара ВАР снимките од натпреварите на Јуве

Во досегашниот дел од сезоната Наполи се претстави како главен кандидат за Скудетото, но во тимот сѐ уште стравуваат од Јувентус и тоа поради старата болка - судиите.
Read more
play_arrow

Инѕаги: Јуве само од пенал можеше да даде гол

Тренерот на Интер вели дека во однос на синоќешното Дерби д'Италија неговиот противник можел да постигне гол единствено преку белата точка, што всушност и се случи благодарение на контроверзен пенал.
Read more
play_arrow

Мурињо: Требаше да победиме, најмалку нерешено

Рома синоќа одигра одличен натпревар на гости кај Јувентус, но за Рим се упати поразена откако не реализираше куп шанси, ниту пак пенал.
Read more
play_arrow

Дилета успеа на жонглира до два

Атрактивната спортска новинарка Дилета Леота (29) го привлече вниманието на социјалните мрежи по натпреварот помеѓу Торино и Јувентус со видео во кое за прв пат ги покажа своите фудбалски „способности“, но она што не оди во нејзина полза е
Read more
play_arrow

Џеко израмни рекорд на Роналдо

Одличниот Един Џеко го сврте натпреварот на Интер против Сасуоло откако влезе од клупата, постигна гол и изнуди пенал за освојување на три бода. Голот му донесе израмнување на рекорд стар 24 години, а поставен од Роналдо.
Read more
play_arrow

Постигна гол трчајќи со шише вода во раката

Соиграч на Горан Пандев направи дар-мар во противничката одбрана и постигна гол, а сето тоа држејќи шише вода во левата рака.
Read more
play_arrow

Мурињо: Судијата и ВАР уништија фантастично дерби

Во свој стил, по загубеното дерби Жозе Мурињо удри по судиите.
Read more
реклама

Не простуваат лесно: Хороскопски знаци кои најдолго се лутат

Read more

Клуни одбил 35 милиони долари за еднодневно снимање реклама

Read more

Знаци што покажуваат дека старата љубов уште ве нема преболено

Read more

Првата студија покажа: Омикрон успешно го избегнува имунитетот стекнат по природен пат

Read more