серија А 2019/20

play_arrow

Најдоброто од Рома во сезоната 2019/20 досега

„Римската волчица“ до моментот на прекин остана на 5. место и тоа како трет најефикасен тим во Калчото со 51 постигнат гол.
Read more

Уште еден тренер во Серија А е заразен со COVID-19

Тренерот на Парма Роберто Д’Аверса потврди дека е заразен со коронавирус.
Read more

Ибра закрепнува, ќе се врати во јули

Напаѓачот на Милан Златан Ибрахимовиќ се очекува да биде целосно подготвен за натпреварите со Лацио и Јувентус во Серија А.
Read more
play_arrow

Отворена истрага за натпреварот Јувентус - Интер по коментарите на Клаудио Лотито

Обвинител во Фудбалската федерација на Италија отвори истрага по коментарите на претседателот на Лацио, Клаудио Лотито, за последниот дуел што го одиграа Јувентус и Интер.
Read more

Ќе им се забрани на играчите да се расправаат со судиите

Во Италија беше издадена чудна забрана, предизвикана од пандемијата од коронавирусот.
Read more

Лацио најде начин како да го наполни стадионот со навивачи

Како што стојат работите во моментов, Серија А би можело да се обнови на 13 или 20 јуни, откако неделава конечно беа утврдени протоколите за групни тренинзи во Италија.
Read more
play_arrow

Најдоброто од Милан во прекинатата сезона 2019/20

Милан сезонава во Серија А не можеше да се пофали со добри резултати и да ги задоволи своите навивачи со добри игри, но сепак имаше и по некој светол момент.
Read more
play_arrow

Најдоброто од Интер во прекинатата сезона 2019/20

За сите навивачи на „Нераѕурите“, неколкуминутно уживање во мајсториите кои играчите на тимот од Милано ги прикажаа за време на тековната сезона 2019/20.
Read more

Ибра е негативен на коронавирус, се враќа порано на тренинзи

Златан Ибрахимовиќ требаше да им се придружи на соиграчите на тренинзи дури на 26 мај, но тоа ќе го направи многу порано.
Read more

Серија А: Штрајк против одлуката „еден во карантин, сите во карантин“

Вестите за продолжување на италијанската Серија А стигнуваат една по друга, па така во еден момент продолжувањето на првенството е извесно, а во друг прекинувањето е уште поизвесно. Најновите информации не даваат многу надеж.
Read more
Пирло: Интер е главниот ривал во Италија, Јуве може да ја освои ЛШ

Пирло: Интер е главниот ривал во Италија, Јуве може да ја освои ЛШ

Легендата Андреа Пирло смета дека главна битка за Скудетото ќе водат Интер и Јуве кој пак оваа сезона има најсилен тим досега и мора конечно да триумфира во Лигата на шампиони.
Read more
реклама

Нагорно-Карабах: Не е важно кој прв почна, туку кој стои зад војната

Read more

Џинови во реалниот свет за кои тешко ќе верувате дека навистина постојат

Read more

Контроверзната секс поза 69 доби нова верзија

Read more

Неверојатни факти за животот во Шведска

Read more