Севиља

play_arrow

Јунајтед и со Роналдо падна во Берн, куп пенали во Севиља

Манчестер Јунајтед и Севиља не ги потврдија фаворитските улоги и на отворањето од новата сезона во Лигата на шампионите едните загубија, а другите ремизираа дома.
Read more

Барса остана без Гризман, но ги донесе Агуеро и Де Јонг

Турбулентно беше на последниот ден од преодниот рок во каталонската престолнина каде се случија неколку неочекувани трансфери.
Read more
play_arrow

Борусија лета на крилјата на чудесниот Норвежанец

Ерлинг Браут Холанд синоќа со два гола ја среди Севиља и ја одведе Борусија во четвртфиналето од европската клупска елита.
Read more
play_arrow

Папу Гомес со еврогол ја почна авантурата во Ла Лига

Неславно ја напушти Аталанта, а уште на деби натпреварот за својот нов клуб постигна гол од дваесетина метри.
Read more
play_arrow

Флик славеше, Лопетеги оптимистичен и во поразот

Тренерот на Баерн, Ханс-Дитер Флик, беше воодушевен по победата над Севиља со 2:1, што им го донесе и Суперкупот на Европа на „Баварците“.
Read more

Официјално: Баерн Минхен – Севиља ќе се игра пред навивачи

Натпреварот од Суперкупот на Европа помеѓу Баерн Минхен и Севиља ќе се игра пред навивачи во Будимпешта, како што беше планирано, а странските посетители ќе бидат примени само со негативен тест за COVID-19, објави УЕФА.
Read more
play_arrow

Севиља го победи Манчестер и одлета во финале

По рекорден шести пат андалузискиот состав ќе игра финале од Лига Европа откако синоќа со 2:1 славеше над Манчестер Јунајтед.
Read more

Тестирањето откри позитивен фудбалер и во Севиља

По Реал Мадрид, позитивен на коронавирусот има и во Севиља, соопшти денеска клубот преку својата официјална веб-страница.
Read more
play_arrow

Барса сопрена во Севиља, Реал доби шанса да се израмни

Барселона не успеа да слави на тешкото гострување кај Севиља со што му пружа шанса на Реал Мадрид со победа да ја стигне на врвот.
Read more
реклама

Ако станам премиер ќе го екстрадирам Груевски во Македонија, најави лидерот на унгарската опозиција

Read more

Која храна е најштетна за цревата?

Read more

Колку соларни панели му се потребни на едно домаќинство?

Read more

Девојката која се изживуваше врз животни во ЗОО Скопје уште не се извинила, не ѝ бега пријава во полиција

Read more