Шакира

play_arrow

Како Шакира се потруди никој да не дознае дека глумела во теленовела?

Шакира е препознатлива по песните кои станаа глобални хитови како што се „Hips Don't Lie“ или „Waka Waka“, но ретко кој знае дека на почетокот на нејзината кариера таа се испробала и во актерството.
Read more
play_arrow

Папараците ја снимија Шакира со британскиот актер кој е ѕвезда на нејзиниот нов спот

Шакира вчера беше фотографирана од папараците додека беше излезена со британскиот актер Лусјен Лависконт во Њујорк, откако одржа изненаден и бесплатен концерт на Тајмс Сквер.
Read more

Шакира: Ја ставив кариерата во мирување за Пике да може да игра фудбал

Шакира искрено проговори за врската со поранешниот партнер Жерард Пике (37) во новото интервју за The Sunday Times.
Read more

Даночната управа на Шпанија ја тужи Шакира за долг од над шест милиони евра

Шпанските даночни службеници ја обвинуваат Шакира за затајување данок во вредност од над шест милиони евра.
Read more

Која е жената што Шакира ја спомнува во новата песна?

Со својата музика, Шакира не престанува да го прозива својот поранешен партнер Џерард Пике, како и неговото семејство, а се чини дека во последната песна дојде ред да зборува за нивната дадилка, која Пике едноста
Read more
play_arrow

Нова песна на Шакира и нова прозивка - овој пат на сметка на свекорот: Сѐ уште не стапнал в гроб

Колумбиската ѕвезда Шакира објави нова песна наречена „El Jefe“ (шефот), а иако зборува за работничката класа и нивната експлоатација – најголемо внимание привлече стихот посветен на нејзиниот поранешен свекор.
Read more
play_arrow
filter

Шакира ги засени сите на црвениот килим на VMA

Колумбиската пејачка Шакира беше една од ѕвездите кои настапија на синоќешното доделување на Видео музичките награди (VMA) во Њу Џерси, а на црвениот килим се појави во долг златен фустан.
Read more

Шакира покажа како се подготвува за MTV Video Music Awards

Read more

Нова истрага против Шакира: Се соочува со осум години затвор

Шпанскиот суд денеска соопшти дека отворил нова истрага против колумбиската музичка ѕвезда Шакира, во врска со наводната измама на приходот и данокот на додадена вредност во 2018 година.
Read more

Нови гласини за Шакира откако ја видоа на вечера со Џими Батлер

Шакира предизвика нови гласини за наводна љубовна врска откако беше видена како ужива на романтична вечера со НБА ѕвездата Џими Батлер.
Read more

Шакира прогласена за најубава жена во светот

Шпанското издание на магазинот People ја прогласи колумбиската пејачка Шакира за најубава жена во светот за 2023 година.
Read more
play_arrow

Шакира објави песна со синовите, момчињата свират на пијано и пеат

Поп ѕвездата Шакира синоќа објави нова песна наречена „Acróstico“, а во спотот се појавуваат нејзините синови Милан и Саша.
Read more
реклама

Откриен нов вид „екстремно агресивна“ змија

Read more

3 симптоми на висок холестерол кои можат да се забележат на телото без тестирање

Read more

Голем неделен хороскоп од 17 до 23 јуни

Read more

Рецепт на денот: Пилешко „а ла Тоскана“

Read more