Шакира

play_arrow

Шакира објави песна со синовите, момчињата свират на пијано и пеат

Поп ѕвездата Шакира синоќа објави нова песна наречена „Acróstico“, а во спотот се појавуваат нејзините синови Милан и Саша.
Read more

Том Круз веќе некое време се обидува да ја освои Шакира, таа не е заинтересирана

Веста дека Том Круз и Шакира присуствувале на трката во Формула 1 ги започна гласините за нивната љубовна врска. Сега е познато дека тој веќе некое време се обидува да го освои нејзиното срце, но таа не е заинтересирана.
Read more

Шакира има мистериозна нова љубов

Како што пишуваат шпанските медиуми, колумбиската пејачка Шакира пронашла нова љубов.
Read more
play_arrow

Шакира конечно откри зошто го провоцира бившиот

Откако популарната пејачка Шакира, по пропаѓањето на љубовта со познатиот фудбалер Жерар Пике, објави песна во која го критикува бившиот партнер, сега на светската јавност ѝ откри зошто се одлучила на овој чекор.
Read more
play_arrow

Обожавателите ја изненадија Шакира на 46-тиот роденден

Колумбиската пејачка Шакира вчера го прослави 46-тиот роденден, а пред нејзината куќа ја пречека толпа обожаватели кои во еден момент ја расплакаа и таа излезе од куќата за да ги прегрне.
Read more
play_arrow

Зошто ги обожаваме одмаздничките песни посветени на бившите?

Aко постои една тема за која се „произведуваат“ песни секој ден, тоа е љубовта.
Read more
play_arrow

Се појави снимка на која свекрвата ја напаѓа Шакира, фановите згрозени

Иако Шакира и Пике барем малку ги оставија настрана несогласувањата за да го прослават роденденот на нивниот син Милан, сега на интернет се појави видео кое покажува дека во тоа семејство имало повеќе проблеми от
Read more
play_arrow

Телевиса пресента: Продолжуваат ниските удари меѓу Шакира и Пике

Колумбиската пејачка Шакира гради ѕид за да го одвои својот имот од поранешната свекрва бидејќи нивните куќи се поврзани во некои области.
Read more
play_arrow

Шакира на балкон стави вештерка насочена кон домот на мајката на Пике

На Twitter се појави фотографија и видео од балкон на куќа на која има кукла вештерка, за која се верува дека ја поставила Шакира.
Read more

Никој не ја препозна Шакира

Славната пејачка Шакира, по разделбата со фудбалерот Жерар Пике, времето го минува квалитетно во друштво на синовите Милан и Саша, со кои се наоѓа на одмор во Рим.
Read more

Шакира демантира дека е во нова љубовна врска

Шакира ги демантираше информациите дека е во врска со инструкторот по сурфање Горка Езкурдиа.
Read more

Шакира го откажа настапот на свеченото отворање на СП во Катар

Колумбиската пејачка Шакира нема да настапи на свеченото отворање на Светското првенство во фудбал во Катар.
Read more
реклама

Три најдобри протеини за здравo срце

Read more

Неделен хороскоп од 15 до 21 јули според руски астролог

Read more

Кој е идеалниот крвен притисок кон кој треба да се стремиме?

Read more

Се огласи Меланија Трамп: Монструм!

Read more