Шарлиз Терон

Шарлиз Терон откри за кој козметички тренд од 90-тите сѐ уште жали

Познатата актерка неодамна откри дека сѐ уште се опоравува од козметичкиот тренд од 90-тите години на минатиот век.
Read more
play_arrow
filter

Моделот Александар Димитријевиќ е новиот дечко на Шарлиз Терон

Актерката беше фотографирана како се држи за рака со познататиот модел.
Read more

Драстична трансформација, Шарлиз Терон повеќе не е фатална русокоса

Read more
play_arrow

Шарлиз Терон изгледа непрепознатливо во трејлерот за „The School for Good and Evil“

Објавен е првиот трејлер за „The School for Good and Evil“, новиот филм на Netflix.
Read more
play_arrow

Шарлиз Терон за снимањето на „Mad Max“: Не се чувствував безбедно покрај Том Харди

Со вкупно 10 номинации, од кои освои 6, „Mad Max: Fury Road“ е еден од најдобрите филмови, но и причина за раздор меѓу филмските ѕвезди.
Read more
play_arrow

Шарлиз Терон во бикини ужива на јахта: Пилатесот го промени моето тело

Славната актерка Шарлиз Терон ужива на одмор во Грција, а папараците искористија прилика да ја фотографираат во друштво на пријателите и најблиските роднини.
Read more
play_arrow

„Старата гарда“ низ историјата

Предводена од борбената Енди (Шарлиз Терон) оваа таинствена група платени убијци со мистериозна бесмртност со векови се борела да ги заштити смртниците.
Read more
play_arrow

Како Шарлиз Терон вежбаше за акционите сцени во „The Old Guard“

Од денеска на Netflix е достапен новиот акционен блокбастер „The Old Guard“ во кој прекрасната Шарлиз Терон игра бесмртна хероина.
Read more
play_arrow

Шарлиз Терон е бесмртна хероина во акцијата „The Old Guard“

Шарлиз Терон е една од оние актерки чија убавина се чини дека му пркоси на времето.
Read more
реклама

6 симптоми дека имате дефицит на витамин Д во вашето тело

Read more

Откриен потонат брод стар 3.300 години, со стотици недопрени амфори

Read more

Грција во сè поголеми проблеми поради масовниот туризам

Read more

Се појави нов сој на коронавирусот

Read more