Шон Кемп

Шон Кемп уапсен поради престрелка

Поранешната НБА ѕвезда, сега 53-годишниот Шон Кемп, е уапсен откако учествувал во престрелка во градот Такома, во сојузната држава Вашингтон.
Read more
реклама

Олово, кадмиум и арсен се пронајдени во домат и крставица на македонскиот пазар

Read more

Протече нов нацрт договор од СЗО:„Светот мора да се подготви за нова уште посмртоносна пандемија“

Read more

Трагична несреќа кај Штип со три загинати лица

Read more

Цели семејства од Македонија одат на сезонска работа во Хрватска

Read more