шпион

Егзекутиран Иранец кој шпионирал за ЦИА и за Мосад

Во Иран утрово е егзекутиран ирански шпион осуден за давање информации на американски и израелски разузнавачки служби во врска со локацијата на иранскиот генерал Касем Сулејмани, кој беше убиен во американски напад со дрон.
Read more

Откриен шпион во кабинетот на Ангела Меркел

Во кабинетот на германската канцеларка Ангела Меркел е откриен вработен кој со години шпионирал за египетската известувачка служба.
Read more