The Simpsons

The Simpsons враќаат озлогласен лик од првата сезона

„The Simpsons“ го враќаат озлогласениот лик од првата сезона - Жак, инструкторот по куглање, кој се обиде да ја смува Марџ.
Read more
filter

17 декември 1989, емитувана првата епизода од „The Simpsons“

На денешен ден се емитувала првата епизода од првата сезона на најпопуларната анимирана серија во светот, „The Simpsons“.
Read more
play_arrow

Дали Симпсонови ја предвидоа и втората претседателска кандидатура на Трамп?

Некои корисници на социјалните мрежи веруваат дека Симпсонови предвиделе уште еден настан. Овојпат станува збор за новата кандидатура на Доналд Трамп за претседател на Соединетите Американски Држави.
Read more
play_arrow

Топ 10 пати кога The Simpsons добија тужби

Не е необично нешто што се појавува на ТВ да добие тужба, но можеби анимираната серија „The Simpsons“ е рекордер според бројот на тужби кои ги има добиено во својата долга историја.
Read more
play_arrow

Во претстојната епизода конечно ќе се открие како The Simpsons ја предвидуваа иднината

Во претстојната епизода од анимираната серија „The Simpsons“ конечно ќе откријат како ја предвидуваат иднината.
Read more
play_arrow

„The Simpsons“ го „предвидоа“ и смртоносниот топлотен бран во Европа

Обожавателите на „The Simpsons“ со помош на разни исечоци од серијата на социјалните мрежи покажаа како оваа комедија го „предвиде“ рекордниот топлотен бран кој моментално ја погоди Европа.
Read more

Дали „The Simpsons“ ги предвидоа и мајмунските сипаници?

На Twitter се појави снимка од култната серија „The Simpsons“, а епизода од 1998 година наводно говори за мајмунските сипаници кои се актуелни денес.
Read more
play_arrow

Топ 10 шеги врз директорот Скинер во The Simpsons

Ако треба да одбереме еден лик од „The Simpsons“ кој најмногу бил цел на шеги, тоа дефинитивно е директорот на училиштето во Спрингфилд, познатиот Скинер. Ова се најсмешните 10 шеги направени врз него.
Read more
play_arrow

„The Simpsons“ ја предвидоа кризата меѓу Украина и Русија, сметаат твитерџиите

По нападот на рускиот претседател Владимир Путин врз Украина, твитерџиите масовно споделуваат сцена од „The Simpsons“, прикажана во 1998 година.
Read more
play_arrow

Епизода од „The Simpsons“ забранета во Кина поради горчлива шега

Обожавателите забележаа дека една епизода од „The Simpsons“, која прикажува сцена на плоштадот „Тјенанмен“, недостасува од Disney+ во Хонгконг.
Read more
play_arrow

Симпсонови на Модната недела во Париз ја претставија колекцијата Balenciaga

Посетителите на долгоочекуваната ревија на Модната недела во Париз гледаа десетминутна епизода од анимираната серија „The Simpsons“ во која Хомер, Марџ, Барт, Лиса и Меги ја претставија колекцијата на Balenciaga.
Read more
play_arrow

Топ 10 сцени во кои „The Simpsons“ го исмеваат „Family Guy“

„The Simpsons“ го имаат исмјувано „Family Guy“ речиси исто пати колку што и семејството Грифинови ги има исмејувано Симпсонови. Но, да ги видиме најдобрите десет сцени која смеата оди на штета на „Family Guy“.
Read more
реклама

Направете брз тест со ладна вода и дознајте дали имате здраво срце

Read more

Неделен хороскоп од 29 мај до 4 јуни: Што ви предвидуваат ѕвездите?

Read more

Сирена – секс поза што прави чуда за мажите со мал пенис

Read more

Која храна докажано го намалува нивото на холестерол?

Read more