симптоми на COVID-19

Чудни ковид симптоми за кои ретко се зборува

Досега знаеме дека кашлица, висока температура, болки во телото се вообичаени знаци на ковид.
Read more

Како да препознаете дали имате настинка, грип или COVID-19?

Ако ве боли грлото, имате растечен нос и ве болат мускулите, тоа може да бидат симптоми на обична настинка, но и на грип или COVID-19.
Read more

Откриен уште еден симптом што се појавува по прележана корона

Некои пациенти кои прележале COVID-19 пријавиле симптоми кои покажуваат дека коронавирусот влијае на ушите и на слухот.
Read more

Два чудни симптоми кои откриваат дека сте прележале COVID-19

Научниците открија дека COVID-19 влијае на сексуалното и на репродуктивното здравје.
Read more

Кои се првите знаци на корона што се појавуваат кај мажите, а кои кај жените?

Раните симптоми со инфекција на SARS-CoV-2 се разликуваат зависно од различни фактори како што се возраста и полот, откри ново истражување на Кралскиот колеџ во Лондон.
Read more

Нова студија го откри редоследот на симптомите на зараза со коронавирусот

Според студија спроведена од истражувачи на Универзитетот во Јужна Калифорнија, откриено е по кој редослед се појавуваат симптомите на заразени со коронавирусот SARS-CoV-2.
Read more

Разликувајте ги симптомите на грип и настинка од симптомите на коронавирусот

Губењето на осетот на мирис кој може да се појави кај заразените со коронавирусот е единствен и поинаков од оној што го искусиле луѓето со тешка настинка или грип, велат европски истражувачи.
Read more
реклама

Новата хит серија на Netflix растура, фановите предупредуваат: Не е за секого

Read more

Бил Гејтс: Можеби нѐ чека уште посмртоносен вирус, треба да се подготвиме

Read more

Како да забележите дека некој маж е вљубен во вас?

Read more

Зошто ме извади? - Рангник откри што му рекол нервозниот Роналдо

Read more