Синалоа

Сееше страв во цело Мексико: Шефот на обезбедувањето на Ел Чапо екстрадиран во Америка

Мексико во саботата го екстрадираше Нестор Исидро Перес Салас или „Ел Нини“ на САД, кој беше шеф на обезбедувањето на синовите на поранешниот крал на картелот Синалоа, Хоакин „Ел Чапо“ Гузман.
Read more
реклама

Како по природен пат да го намалите лошиот холестерол?

Read more

Летување во Југославија: Сиромашни, ама среќни

Read more

Тајсон: Зависник сум, повеќе би сакал да живеам краток живот во слава, отколку долг живот во „мрак“

Read more

Таравари именува нови директори на неколку здравствени установи

Read more