Sinopharm

Sinopharm почнува со градење нова фабрика за вакцини во Вухан

Read more

Филипче се вакцинираше против COVID-19

Министерот за здравство Венко Филипче денеска на вакциналниот пункт во спортската сала „Борис Трајковски“ во Скопје се вакцинираше против COVID-19 со вакцина од кинескиот производител Sinopharm.
Read more

Филипче: Кинеската вакцина е квалитетна и ефикасна

Кинеската вакцина Sinopharm, од која денеска во земјава пристигнаа 200 илјади дози и од вторник се очекува да започне масовната имунизација на населението, е подеднакво квалитетна и ефикасна и сосема безбедна, како и останатите, изјави мин
Read more
play_arrow

Пристигнаа 200.000 вакцини Sinopharm во поликлиниката „Јане Сандански“ во Скопје

Двесте илјади вакцини Sinopharm пристигнаа изутринава во поликлиниката „Јане Сандански“ во Скопје.
Read more

Во 5 часот наутро ќе пристигнат вакцините Sinopharm

Read more

Вучиќ се вакцинираше со кинеската Sinopharm

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, денеска ја посети „Рудна глава“, каде беше вакциниран со Sinopharm вакцината против коронавирус.
Read more

Кинеската вакцина Sinopharm ефикасна во 72,51 отсто од случаите со COVID-19

Read more
play_arrow

Претседателот на Перу во живо ја прими вакцината на Sinopharm

Перуанскиот претседател сакајќи да биде пример за своите граѓани и да ја поддржи кампањата за вакцинација против коронавирусот, во живо ја прими кинеската вакција.
Read more
реклама

Шоферски дилеми: Дали смеете да прескокнувате брзини?

Read more

Никој не сака да работи како сточар, иако платите се и до 50.000 денари

Read more

Зошто Германците ќе ги климатизираат патиштата?

Read more

За два дена, на Гренланд се стопи доволно мраз за да ја потопи Флорида

Read more