Škoda

play_arrow
filter

Да, ова футуристичко чудо е Škoda

Read more
play_arrow
filter

Први фотографии и видео од Epiq, новата најмала Škoda

Škoda ги откри првите детали за својот нов целосно електричен мал SUV смело именуван Škoda Epiq, кој се очекува да чини околу 25.000 евра и да го оживее духот на оригиналниот Yeti кога ќе излезе во продажба по не
Read more
filter

Македонска премиера на Škoda Enyaq: Емотивен, ефикасен и електрифициран

› Прв модел на ŠKODA базиран на MEB платформата; › Погон на задни или на сите тркала, батерија од 82 kWh и моќност од 285 КС; › Досег од 510-560 км според WLTP и брзо полнење на батерија;
Read more
filter

Škoda го претстави целосно новиот Kodiaq: Пространост, функционалност и одржливост се главните карактеристики

Нов изглед, нова технологија. Новиот Škoda Kodiaq нуди многу простор, врвна поврзаност и сега дури и plug-in хибридна варијанта.
Read more
filter

Подобрување на просторот, удобноста и контролата: Škoda ги претставува внатрешните елементи на целосно новите генерации Kodiaq и Superb

›    Škoda Smart Dials: позиционирани под централниот инфозабавен екран, овие приспособливи ротациони копчиња со дигитални дисплеи нудат нов пристап кон интуитивно ракување;
Read more

Škoda најави шест целосно електрични модели

Read more

Прототипот Škoda Fabia RS Rally2 претставен во прашки музеј

Škoda Fabia RS Rally2 по тестирањето на асфалтните рели етапи е изложена во колекцијата на Националниот технички музеј (НТМ) во Прага.
Read more
filter

Како ќе изгледа новата Škoda Superb?

Додека некои шпекулираат, други седнаа пред компјутер и се обидоа да го смислат дизајнот на следниот Superb.
Read more
play_arrow
filter

Škoda Enyaq претворена во практичен кампер

Филијала на Škoda во Велика Британија најде начин дополнително да ја зголеми практичноста на Enyaq со претворање на електричниот теренец во кампер.
Read more
filter

Македонска премиера на новата ŠKODA FABIA

Дваесет и две години по првото деби на ŠKODA FABIA, импортерот за чешкиот бренд Порше Македонија официјално ја претстави четвртата генерација на популарното градско возило.
Read more
filter

Премиера: Škoda Karoq за 2022 година

Моделот Karoq e редизајниран по 4 години на пазарот и половина милион продадени примероци. Направени се помали промени и одредени механички унапредувања, но моторот е непроменет.
Read more
filter

Како ќе изгледа освежениот SUV Škoda Karoq?

Од чешката автомобилска компанија објавија два цртежа со кои го најавуваат претставувањето на редизајнираниот SUV модел Karoq.
Read more
реклама

Експертите ги избраа најдобрите половни автомобили

Read more

Над 1.300 починати на аџилак во Саудиска Арабија

Read more

Коефициентот за нерешено вртоглаво паѓа, сомнеж во регуларноста на натпреварите на ЕУРО

Read more

Ограда од надвозник падна во Автокоманда, откорнати се дрвја, поплавени улици, делови од Скопје останаа без струја

Read more