Škoda

filter

Škoda го претстави целосно новиот Kodiaq: Пространост, функционалност и одржливост се главните карактеристики

Нов изглед, нова технологија. Новиот Škoda Kodiaq нуди многу простор, врвна поврзаност и сега дури и plug-in хибридна варијанта.
Read more
filter

Подобрување на просторот, удобноста и контролата: Škoda ги претставува внатрешните елементи на целосно новите генерации Kodiaq и Superb

›    Škoda Smart Dials: позиционирани под централниот инфозабавен екран, овие приспособливи ротациони копчиња со дигитални дисплеи нудат нов пристап кон интуитивно ракување;
Read more

Škoda најави шест целосно електрични модели

Read more

Прототипот Škoda Fabia RS Rally2 претставен во прашки музеј

Škoda Fabia RS Rally2 по тестирањето на асфалтните рели етапи е изложена во колекцијата на Националниот технички музеј (НТМ) во Прага.
Read more
filter

Како ќе изгледа новата Škoda Superb?

Додека некои шпекулираат, други седнаа пред компјутер и се обидоа да го смислат дизајнот на следниот Superb.
Read more
play_arrow
filter

Škoda Enyaq претворена во практичен кампер

Филијала на Škoda во Велика Британија најде начин дополнително да ја зголеми практичноста на Enyaq со претворање на електричниот теренец во кампер.
Read more
filter

Македонска премиера на новата ŠKODA FABIA

Дваесет и две години по првото деби на ŠKODA FABIA, импортерот за чешкиот бренд Порше Македонија официјално ја претстави четвртата генерација на популарното градско возило.
Read more
filter

Премиера: Škoda Karoq за 2022 година

Моделот Karoq e редизајниран по 4 години на пазарот и половина милион продадени примероци. Направени се помали промени и одредени механички унапредувања, но моторот е непроменет.
Read more
filter

Како ќе изгледа освежениот SUV Škoda Karoq?

Од чешката автомобилска компанија објавија два цртежа со кои го најавуваат претставувањето на редизајнираниот SUV модел Karoq.
Read more
filter

„Златен Волан“ за Porsche, Audi, Škoda и Cupra! Ова се најдобрите автомобили за 2021 година

Read more

Škoda се откажа од новиот Fabia караван?

И покрај тоа што извршниот директор на Škoda, Томас Шафер, минатиот декември официјално потврди дека се подготвува новата Fabia караван, чешкиот произведувач на автомобилни наводно се откажа од овој модел.
Read more
play_arrow
filter

Како изгледаше Trekka, легендарниот SUV на Škoda од 60-тите?

Можеби малкумина знаат, но Yeti не е првиот SUV во историјата на Škoda, бидејќи моделот Trekka постоеше во 1960-тите, меѓутоа се произведуваше во Нов Зеланд за домашниот пазар, а се извезуваше во Австралија и пошироко.
Read more
реклама

НАЈДИ МЕ - Систем за рано предупредување за исчезнати деца во Македонија

Read more

Како правилно се јаде јапонско јаболко?

Read more

Ибра: Имам толку многу пари, а брат ми не успеав да го спасам

Read more

Ретрограден Меркур им ги враќа бившите на 4 хороскопски знаци

Read more